УПЦ КП провела VII міжнародну конференцію «Православ’я в Україні»

24.11.2017 20:02 12

УПЦ КП провела VII міжнародну конференцію «Православ’я в Україні»

Співорганізаторами наукового заходу вже традиційно виступили Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України та Національний заповідник «Софія Київська». Конференція проходила під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.
Пленарне засідання відкрив патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, доктор богословських наук, професор митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), який стисло проаналізував 25-літню історії Київських духовних шкіл, акцентуючи увагу на досягненнях передусім наукового та навчального характеру, а серед цих звершень були визнання та акредитація КПБА Міністерством освіти та науки тощо.
З привітаннями конференції виступили директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, доктор історичних наук Георгій Папакін; директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш; заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» доктор історичних наук В’ячеслав Корнієнко, директор державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», доктор історичних наук, професор Алла Киридон, академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв Національної академії мистецтв України, голова Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей (1992–2004), доктор мистецтвознавства, професор, академік Олександр Федорук.
УПЦ КП провела VII міжнародну конференцію «Православ’я в Україні»
Привітання від кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська Академія» висловив доктор філософських наук Сергій Головащенко. Крім цього, надійшли окремі вітання учасникам конференції від різних державних установ та наукових інституцій, зокрема з Канади від почесного професора Волинського національного університету ім. Лесі Українки в м. Луцьку та визначної письменниці, відомої багатьма своїми книгами, Любов Василів-Базюк. Почесним гостем наукового заходу був намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт (Гуменюк).
З доповідями на пленарному засіданні мали можливість виступити доктор церковно-історичних наук, доцент, голова Інституту церковної історії, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) (Львів) «Митрополит Київський, Галицький та усієї Руси Йосиф II Солтан та його роль у захисті прав православних у Польсько-Литовській державі на початку XVI ст.»; доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв Валерій Ластовський (Київ) «Російська «Православная энциклопедия» як засіб фальсифікації історичної інформації»; настоятель Свято-Володимирської парафії міста Ганновера, ліценціат богослів’я та політології, магістр історієзнавства, науковий працівник кафедри католицької теології інституту богослів’я і релігієзнавства Ганноверського університету протоієрей Андрій Федчишин (Ганновер, Німеччина) «Становлення і розвиток української діаспори в Німеччині. Конфесійна приналежність і можливості віросповідування українців на поселеннях»; доктор соціологічних наук, професор кафедри педагогіки та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заслужений діяч науки і техніки України Марія Пірен (Чернівці) «Просвітницька робота щодо формування духовної культури у територіальних громадах».
Наприкінці пленарного засідання виступив патріарх Філарет. У своєму слові він висловив радість з приводу проведення міжнародних конференцій, в яких беруть участь не тільки представники Київської православної богословської академії, але й багато інших наукових та навчальних інституцій України.
Потім розпочалася робота в різних секціях.
Велика праця з підготовки конференції була здійснена, як організаційним комітетом, так і редакційною колегією, що ретельно добирала статті для публікації у збірнику, співголовами яких виступили митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), історики Георгій Папакін та Неля Куковальська.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Где лучше купить спецобувь Качественное теплотехническое оборудование от фирмы Opeks Energy Автомобильная заправочная станция на погранпереходе «Котловка» Анонимная помощь от зависимостей Советы кофеманов: как правильно выбирать напиток

Публикации