УПЦ КП поглиблює співпрацю зі скаутською організацією “Пласт”

20.03.2018 18:54 12

УПЦ КП поглиблює співпрацю зі скаутською організацією “Пласт”

У зустрічі також взяли участь голова молодіжного відділу єпархії протоієрей Вадим Криворучко і настоятель храму святого великомученика Пантелеймона протоієрей Михаїл Бугай. Також українську скаутську організацію на зустрічі представляли референт Сергій Юзик і пластун Степан Хміль.
Зустріч відбулася в рамках угоди про співпрацю між Тернопільською єпархією і “Пластом”, укладеною наприкінці грудня торік.
Архієпископ Нестор подякував Марті Кузьмович за візит, наголосивши на ролі скаутської організації у вихованні української молоді та української діаспори у відродженні українських традицій. Владика зауважив, що сьогодні, як і сто років тому, маємо шанс утвердити українську державу і дуже важливо докласти зусиль, аби консолідувати суспільство і дати гідну відсіч ворогам України не тільки у зоні бойових дій на Донбасі, а й на полях гібридної війни, розгорнутої Росією в Україні та світі. Одним з найголовніших напрямків у цій справі є робота з молоддю, якій належить розбудовувати Україну.
Голова “Пласту” Марта Кузьмович, у свою чергу, сказала, що вона народилася у США, але Україна для неї є дуже важливою.
Співрозмовники наголосили на тому, що співпраця Церкви і “Пласту” дасть змогу охопити молодь з активною життєвою позицією, яка з певних причин ще не залучена до церковного життя. Завдяки вихованню, знанням та вмінням, які молоді люди отримають в скаутській організації у співпраці з Церквою, згодом вони будуть активними й на рівні села, міста й держави.
Як зауважив пластун Сергій Юзик, важливо, щоб рішення про співпрацю з “Пластом” кожен ухвалював свідомо, без зовнішнього тиску з боку організації чи Церкви.
Марта Кузьмович нагадала, що “Пласт” з перших днів діяльності понад сто років тому співпрацював з Церквою незалежно від конфесійної приналежності й має багато напрацювань і свою програму в цьому напрямку.
Владика Нестор поінформував голову “Пласту” про те, що в січні кваліфікаційний вишкіл дійсного членства пройшли десять священнослужителів УПЦ Київського Патріархату і кілька представників молодіжного активу єпархії. На початку березня після архієрейської літургії у храмі Преображення Господнього в Тернополі відбулася репрезентація “Пласту”. Троє священиків уже подали заяви для вступу в скаутську організацію й готові працювати з дітьми. У найближчих планах – створення осередків “Пласту” при парафіях єпархії.
“Ми готові активно співпрацювати з “Пластом” заради спільної мети, – підкреслив архієрей. – Адже якщо нині не працювати з молоддю, то наслідки будуть плачевними”.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

«Несмотря на коварства, создаваемые врагами», на «православном байк-шоу» в Севастополе покажут книги «о связи Чечни с Матерью Россией» Igra-Slot - сайт, где осуществляются желания при игре в бесплатные видеослоты Выбор красок для фасада Выбираем оборудование для салона красоты Красивые детские фотозоны по выгодной цене

Публикации