УПЦ КП засудила рішення Синоду РПЦ і бажає Вселенському патріарху відновити канонічний порядок у православ’ї

17.09.2018 12:47 0

УПЦ КП засудила рішення Синоду РПЦ і бажає Вселенському патріарху відновити канонічний порядок у православ’ї

Як відомо, причиною рішення Синоду РПЦ оголошено призначення Вселенським Патріархатом двох екзархів у Київ в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
"Київський Патріархат оцінює рішення Синоду РПЦ як безпідставне, не виправдане ані з богословської, ані з історичної, ані з канонічної точки зору", - говориться в заяві Прес-центру Київської Патріархії.
"Припинення молитовного поминання одним Предстоятелем Церкви іншого Предстоятеля Церкви та розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь та поширення єресі чи іншого лжевчення). Питання церковно-адміністративного характеру (призначення представників Вселенського Патріарха), навіть при наявності заперечень від іншої Церкви, повинно вирішуватися на церковно-адміністративному рівні, а не через розрив єднання у Таїнстві Святої Євхаристії, - пояснюється у заяві. - Вчинивши так, Московський Патріархат фактично прирівняв зовнішню, мирську сторону життя Церкви, до сутнісної, таємничої сторони, прирівняв питання керівних прав та влади ієрархів - до єдності у Христі. Цим самим було ще раз доведено те, про що наша Церква свідчить багато років: у нинішнього керівництва Московського Патріархату «закрадається, під виглядом священнодійства, пихатість світської влади» (8 правило ІІІ Вселенського собору)".
При цьому зазначається, що Україна не є канонічною територією Московського Патріархату. "Навпаки, це Московський Патріархат протягом понад 300 років грубо порушує канонічні норми, зокрема 8 правило ІІІ Вселенського собору. А тому саме його дії, а не дії Константинопольського Патріархату, підлягають канонічному осудженню", - говориться у заяві.
Також УПЦ КП попереджує духовенство та мирян Московського Патріархату, що вони "мають усвідомити: залишаючись далі під владою Московського патріарха вони разом з ним розривають молитовне і євхаристійне єднання зі Вселенським Патріархом, а відтак не зберігають єдність Православ’я, а разом з РПЦ рухаються до повної схизми".
Насамкінець у заяві висловлюється "підтримка дотеперішнім рішенням і діям Вселенського Патріарха і Константинопольської Матері-Церкви у справі надання автокефалії Православній Церкві в Україні, в тому числі призначенню для цього Екзархів Вселенського Патріарха у Київ". Разом з тим "Київський Патріархат засуджує рішення Синоду РПЦ від 14 вересня 2018 р. і бажає Вселенському патріарху Варфоломію та ієрархам Константинопольського Патріархату "Божої допомоги у праці з відновлення канонічного порядку в Православ’ї, поставленого під загрозу заявами і вчинками керівництва РПЦ".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Водка Finlandia в тетрапаках: история бренда, интересные факты и лучшие предложения для покупки Гранитные украшения – всегда стильно и современно Ремонт выхлопных систем в Киеве Иконостас по индивидуальному заказу и коллекция готовых изделий Как защитить нагревательные приборы от накипи

Публикации