УПЦ КП долучилась до акції “Свободу – полоненим”

17.07.2018 18:43 15

УПЦ КП долучилась до акції “Свободу – полоненим”

Організаторами заходу виступила низка громадських організацій – «Українська асоціація полонених», «Берегиня», «Правозахисна група «Січ». 10 липня у центрі Дніпра біля Медіа-центру та парку ракет, родичі українських полонених та зниклих безвісти на Донбасі, колишні полонені, правозахисники та активісти провели акцію на підтримку бранців «Свободу – полоненим!».
У руках тримали вони плакати з написами «Свободу українським полоненим!», портрети взятих у полон і досі не визволених, а також зниклих безвісти бійців та цивільних. Усі разом скандували “Слава Україні – героям слава!”, “Свободу полоненим!”, “Свободу Олегу Сенцову!” і спільно виконали гімн України.
Священики різних конфесій відслужили молебень за швидке звільнення українських громадян з полону, під час якого поіменно назвали всіх українських полонених, чиї прізвища відомі і висловили слова підтримки родинам полонених та зниклих безвісті.
Учасники акції зібрали підписи під зверненням до української влади з вимогами імплементації міжнародного гуманітарного права в питаннях, пов’язаних зі звільненням українських військовослужбовців та цивільних громадян України, забезпечення допуску міжнародних гуманітарних місій у місця незаконного утримання громадян України, створення комісії з питань Мінських угод щодо обміну полоненими, ухвалення парламентом законопроекту про реабілітацію колишніх полонених тощо.
Як зазначили учасники заходу, тільки за офіційними даними, досі в заручниках бойовиків на окупованих територіях залишаються 113 людей, 500 військових та цивільних вважаються зниклими безвісти. Окрім того, Кремль тримає за ґратами понад 70 політв’язнів – громадян України.
В рамках акції відбувся показ документального фільму «Полонений», знятий на основі реальної історії колишнього полоненого Михаїла Нігматуліна. Як відзначили організатори заходу, подібні мітинги відбудуться в Одесі, Львові, Харкові, Кропивницькому, Сумах, Чернігові та Києві.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить качественный китайский чай Церковные иерархи обсуждают законопроект об открытии заседаний парламента молитвой "Отче наш" Качественная техника для съемки Развлечения, которые приносят реальную прибыль Вышиванки для каждого

Публикации