УПЦ влаштувала виставку, присвячену історичному зв’язку Києва з Єрусалимом

27.10.2017 13:53 0

УПЦ влаштувала виставку, присвячену історичному зв’язку Києва з Єрусалимом

Виставка приурочена до 200-річчя з дня народження архімандрита Антоніна (Капустіна). Першими з експозицією ознайомилися учасники IX Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи». Коротко розповів їм про зібрані експонати ректор духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.
У своєму коментарі митрополит Антоній назвав подарунки багаторічного начальника Руської духовної місії в Єрусалимі, які були передані видатним церковним діячем Київській духовній академії в кінці XIX cт.
«Отець Антонін був випускником нашої Академії. Саме в Києві він прийняв чернецтво і священний сан. Протягом семи років після закінчення Академії він був викладачем і помічником інспектора КДА. Тут він сформувався як вчений і як пастир. На все життя він зберіг вдячну пам’ять про Київ і про професорів, під керівництвом яких відбувалося його духовне та інтелектуальне становлення. І сьогодні ми хотіли б віддати данину вдячної пам’яті отцю Антоніну, чиє ім’я назавжди вписано в історію нашої духовної школи», – сказав митрополит Антоній.
За його словами, особлива роль належить отцю Антоніну у справі створення Церковно-археологічного музею при КДА. «Вже в перші роки свого перебування в Греції він захопився збиранням предметів старовини і незабаром почав ділитися своїми знахідками з Київською академією», – зазначив ректор КДАіС.
Серед подарунків архімандрита Антоніна (Капустіна) – колекції стародавніх монет, у тому числі, візантійських золотих монет. Нині ця колекція знаходиться в зборах Відділу нумізматики Національного музею історії України. Також отець Антонін передав в КДА десятки стародавніх грецьких і слов’янських рукописів, палімпсестів, картин, зображень та інших предметів старовини.
За словами доцента КДА архімандрита Олексія (Коваля), виставка є «свідченням духовно-культурних зв’язків, існуючих між Київськими духовними школами і Святою Землею». Архімандрит Антонін як випускник, викладач КДА і як багаторічний очільник Руської духовної місії в Єрусалимі став центральною «ланкою» цієї зв’язки.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Священики УПЦ освятили місце під пам’ятник десантникам Секреты ухода за волосами Оригинальные игровые машины для тех, кто любит побеждать Выбор автомобильных дисков Доставка цветов курьеров в Химки: красивые букеты по лучшим ценам

Публикации