Уперше на сцені семінарії УГКЦ поставили оперу

06.02.2018 15:03 12

Уперше на сцені семінарії УГКЦ поставили оперу

За словами композитора-режисера Романа Григоріва, спеціально для Стемфорда опера «Літургія» виконувалася вперше, а у своєму виступі митці зуміли об’єднали фрагменти трьох опер. «Під час виконання відбувся перформанс — щось нове, щось інше. Участь священика як читця — це творчий задум, який ми вперше реалізували в Стемфорді, бо цього дуже прагнули!» — зазначив Роман Григорів.
Зокрема, тексти-речитативи виконував отець Мартин Канаван, духівник семінарії Святого Василія Великого. Отець поміж аріями озвучив: Євангеліє від Марка, Євангеліє від Луки, уривки з Біблії про Йова, псалом тощо. Зміст текстів не мав особливої історії, а ніс лише проповідницький сенс у супроводі з музикою.
На кожній із закордонних прем’єр колектив залучає до виконання партії читця місцевих акторів, а твори звучать різними мовами. Для прикладу, англомовне виконання відбулося вперше на сценах Нью-Йорка.
Після вдалих американських дебютів майбутній виступ слід очікувати в Маріуполі, а також участь у міжнародному фестивалі сучасного мистецтва «Porto Franko» в Івано-Франківську.
«Нова опера» — це колектив, який почав свою діяльність у 2015 році. Його об’єднав спільним проектом український режисер Владислав Троїцький. У репертуарі цього колективу — шість масштабних вистав, в основному біблійної тематики, завдяки яким митцям вдалося вийти на міжнародний рівень. Зокрема, крім української мови, опера «Йов» прозвучала польською, данською, німецькою, а в США — англійською.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Гнатолог: наукове дослідження зубів та їх роль у здоров'ї Юридичні послуги від висококваліфікованих спеціалістів Преимущества гидравлических кресел в салоне красоты В Киеве реставрируют церковь Спаса на Берестове Курсы дизайна интерьера для начинающих

Публикации