Унікальна виставка ікон на дощечках від ящиків з боєприпасами представлена в головному храмі УГКЦ у США

02.06.2019 22:31 6

«Ікони на дощечках від ящиків з боєприпасами» – така унікальна виставка відкрилася 2 червня в українській греко-католицькій катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії.

Експозиція, яка триватиме 2-9 червня, є одним із багатьох інавгураційних заходів з нагоди початку служіння нового Митрополита-Архиєпископа Філадельфійського УГКЦ Бориса Ґудзяка, який буде возведений на престіл 4 червня.

За словами ініціатора виставки Генадія Друзенка, представлені ікони написані на дощечках від ящиків з боєприпасами, привезених із зони бойових дій на Сході України, де п’ять років триває війна з Росією, яка підтримує сепаратистів.

Головною ідеєю написання ікон на цих дощечках є трансформація смерті (яку символізують ящики від зброї) в життя (традиційний символізм ікони в українській культурі). Ця перемога життя над смертю відбувається не лише на образному й символічному рівнях, але й на реальному, через ці ікони на дощечках.

Цей мистецький проєкт київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка: «Купи ікону – врятуй життя» – спрямований на підтримку першого волонтерського госпіталю від лікарні Пирогова, недержавного проєкту, в якому беруть участь цивільні лікарі, що надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним громадянам в зоні бойових дій на Сході України.

Виставка ікон була представлена в багатьох місцях: Гаазі, Антверпені, Берліні, Франкфурті, Мюнхені, Ганновері, Лейпцигу, Бонні, Кельні, Варшаві, Відні, Любліні, Празі, Римі, Мілані, в Катанії та Сицилії, Лос-Анджелесі, Едмонтоні, Вінніпезі, Торонто та в українських містах – Києві, Львові, Луцьку, Маріуполі, Дніпрі, Кам’янському та Покровську.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/76028/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ракетки для бадминтона Большой выбор утюгов с автоотключением Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів Виртуальные казино Украины - лучший способ отвлечься от повседневных забот Где можно заказать курсовую работу

Публикации