УКУ закликає нардепів доопрацювати і прийняти законопроект 0931 з поправками ВРЦіРО

16.12.2019 22:59 54

УКУ закликає нардепів  доопрацювати і прийняти законопроект 0931 з поправками ВРЦіРО

Напередодні голосування у ВРУ спірного законопроекту 0931 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу» Український католицький університет 16 грудня поширив заяву.

У документі наголошується, що цей законопроект без внесення поправки від ВРЦіРО «несе в собі загрозу дискримінації інших громадян та суспільних груп».

В УКУ також пояснили важливість поправки, яку запропонувала Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних організацій.

У заяві УКУ серед іншого сказано:

«Розуміючи таку загрозу, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій внесла пропозицію доповнити законопроект таким текстом:

«Не є дискримінацією дія чи бездіяльність особи та/або групи осіб при реалізації своїх прав на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання.»

Важливість цієї поправки зумовлена необхідністю:

– захистити від дискримінації окремих громадян чи групи громадян (наприклад медиків), які з огляду на свою релігійну ідентичність, висловлять свою відмову щодо надання послуги із проведення вбивства ще ненародженої дитини шляхом аборту, що є процедурою, яка суперечить релігійному сумлінню.

– захистити від дискримінації окремих громадян чи групи громадян, які з огляду на власну релігійну ідентичність, а також користаючи з прав і свобод відображених зокрема в ст. 34, 35 Конституції України, публічно висловлюватимуть свої погляди щодо гріховності чи аморальності тієї чи іншої поведінкової моделі».

В УКУ наголошують, що без цієї поправки цілі групи з релігійною ідентичністю будуть позбавлені права вільно висловлювати свої погляди і переконання в засобах масової інформації та під час масових заходів в публічному просторі.

«Ставлячи за мету усунути прояви дискримінації та віктимізації, цей законопроект несе в собі загрозу дискримінації та віктимізації громадян України за релігійною ознакою. Тому вимагаємо від депутатського корпусу не допустити віктимізації та дискримінації за релігійною ознакою, доопрацювати даний законопроект і прийняти його із поправками від ВРЦіРО», - йдеться у заяві УКУ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/legislation/78212/

Следующая новость
Предыдущая новость

Офисная мебель – комплексные решения от компании Григ Прекрасный женский пол и онлайн казино Вулкан Просмотры в инсте – большие продажи Дізнайтесь від компанії «Space Site», чому вам не обійтись без власного сайту — 4 вагомих аргумента Изготовление мебели по индивидуальным размерам

Публикации