Українські й польські політики закликають до примирення, як до цього заохочував папа Іван Павло ІІ

26.02.2018 18:49 3

Українські й польські політики закликають до примирення, як до цього заохочував папа Іван Павло ІІ

Борис Тарасюк був міністром закордонних справ України у 1998-2000, 2005-2007 рр., а Богдан Кліх - міністром оборони Республіки Польща у 2007-2011 рр. Політики наголошують на важливості зберігати пам'ять про минуле. "Про минуле слід пам’ятати, жертвам конфліктів і злочинів належить пам’ять, пошана і гідне поховання. І це основний обов’язок представників влади наших країн", - йдеться у заяві.
Майбутні відносини із пам'яттю про минуле слід будувати на принципі "Пробачаємо і просимо вибачення". "Ми повинні формувати взаємні відносини на принципі: "Пробачаємо і просимо вибачення". Так, як нас до цього заохочував Іван Павло ІІ, і як у минулому вчиняли наші церкви, президенти, уряди і парламенти", - відзначають політики.
У контексті схвалення в Польщі резонансного закону про Інститут національної пам'яті політики вважають за потрібне зберігати свободу наукової діяльності та висловлювань на історичну тематику. "Дослідження і висловлювання на тему історії повинні мати абсолютну свободу, ніхто не повинен бути покараний за висловлення власних поглядів, якщо в них не висловлюються заклики до насилля і ворожнечі", - мовиться у заяві.
"Історія Польщі і України вчить, що на взаємній ворожнечі виграє тільки Росія. І що власне сьогодні актуальним залишається гасло про те, що без вільної Польщі немає України, так само як без незалежної України немає безпечної Польщі", - відзначають парламентарі.
Нагадаємо, віце-прем’єр України Павло Розенко 16 лютого перебував з візитом у Варшаві, де мав переговори зі своїм польським колегою Пйотром Глінським щодо закону про Інститут національної пам’яті. 17 лютого у Польщі заявили, що "глибоко розчаровані" результатами переговорів між українським та польським віце-прем'єр-міністрами, оскільки Київ досі не прийняв рішення щодо питання скасування мораторію на ексгумацію польських поховань в Україні. В МЗС України вважають необґрунтованою заяву про "глибоке розчарування".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Продажа и покупка картин художников Наращивание волос с помощью тресс Особенности аренды кондо на Пхукете Приобретение купели для крещения Шторы плиссе – лучший выбор современной хозяйки

Публикации