Українські й польські політики закликають до примирення, як до цього заохочував папа Іван Павло ІІ

26.02.2018 18:49 3

Українські й польські політики закликають до примирення, як до цього заохочував папа Іван Павло ІІ

Борис Тарасюк був міністром закордонних справ України у 1998-2000, 2005-2007 рр., а Богдан Кліх - міністром оборони Республіки Польща у 2007-2011 рр. Політики наголошують на важливості зберігати пам'ять про минуле. "Про минуле слід пам’ятати, жертвам конфліктів і злочинів належить пам’ять, пошана і гідне поховання. І це основний обов’язок представників влади наших країн", - йдеться у заяві.
Майбутні відносини із пам'яттю про минуле слід будувати на принципі "Пробачаємо і просимо вибачення". "Ми повинні формувати взаємні відносини на принципі: "Пробачаємо і просимо вибачення". Так, як нас до цього заохочував Іван Павло ІІ, і як у минулому вчиняли наші церкви, президенти, уряди і парламенти", - відзначають політики.
У контексті схвалення в Польщі резонансного закону про Інститут національної пам'яті політики вважають за потрібне зберігати свободу наукової діяльності та висловлювань на історичну тематику. "Дослідження і висловлювання на тему історії повинні мати абсолютну свободу, ніхто не повинен бути покараний за висловлення власних поглядів, якщо в них не висловлюються заклики до насилля і ворожнечі", - мовиться у заяві.
"Історія Польщі і України вчить, що на взаємній ворожнечі виграє тільки Росія. І що власне сьогодні актуальним залишається гасло про те, що без вільної Польщі немає України, так само як без незалежної України немає безпечної Польщі", - відзначають парламентарі.
Нагадаємо, віце-прем’єр України Павло Розенко 16 лютого перебував з візитом у Варшаві, де мав переговори зі своїм польським колегою Пйотром Глінським щодо закону про Інститут національної пам’яті. 17 лютого у Польщі заявили, що "глибоко розчаровані" результатами переговорів між українським та польським віце-прем'єр-міністрами, оскільки Київ досі не прийняв рішення щодо питання скасування мораторію на ексгумацію польських поховань в Україні. В МЗС України вважають необґрунтованою заяву про "глибоке розчарування".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту Лучший игровой портал для роскошного азартного отдыха Новый Год на Мальдивах – мечта, которая становится реальностью Все о ХГЧ, беременности и материнстве Широкий выбор разных семян

Публикации