Український телеканал покаже документальний фільм «Справа «Рифи» про те, як радянська влада знищувала УГКЦ

06.09.2018 15:43 3

Український телеканал покаже документальний фільм «Справа «Рифи» про те, як радянська влада знищувала УГКЦ

Фільм «Справа «Рифи» було створено у 2017 році. Його прем’єрний показ відбувся в лютому 2017 року в родинному селі патріарха Йосифа Сліпого Заздрість на Тернопільщині з нагоди 125-річчя від дня його народження. Після цього прем’єри відбулися в різних містах Центральної, Західної, Південної і Східної України, а також у таких країнах світу: Італії, Канаді, США, Аргентині. Фільм отримав багато схвальних відгуків глядачів.Тепер цю кінострічку можна переглянути всім охочим на «5 каналі».
Особливу увагу у фільмі приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.
Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.
До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Режисер Олена Мошинська, продюсер Павло Казанцев, виробництво «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Комплексный подход к решению проблем со здоровьем Удобные врезные мойки на кухню Большой выбор качественных электрокаминов от мировых производителей Лучшие кальяны и аксессуары к ним Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя

Публикации