Український дипломат пропонує церквам і державі укласти конкордат

30.03.2018 16:28 6

Український дипломат пропонує церквам і державі укласти конкордат

"Думаю, держава Україна повинна укласти договір (так званий конкордат) із церквами, які мають свої представництва в окупованому Донбасі і анексованому Криму. Треба іти на такий крок для того, щоб влада могла передати їм частину своїх соціальних повноважень для роботи на цих територіях", - таку думку висловив Роман Безсмертний на круглому столі «Міжнародні перехідні адміністрації: досвід, можливості та ризики для України» 23 березня в Укрінформі.
За словами дипломата, він отримав підтримку більшості поважної аудиторії, за що дуже вдячний.
"Мене, наприклад, дивує, чому в законі про так звану реінтеграцію українські законодавці визнають первинні документи про народження і смерть, видані невизнаними організаціями. Видавати такі документи від імені держави Україна могли б ті інституції, які завжди (крім радянського періоду) виконували цю функцію. Тисячу років це робила церква", - вважає політик.
"Я зустрічався і говорив про це з керівниками майже всіх церков. Вони вітають цю пропозицію і погоджуються на таку функцію. До речі, спільна робота з населенням на окупованих територіях могла б також сприяти об’єднанню самих церков. Це створювало б зовсім іншу модель їхніх відносин. Тепер, питання тільки за владою – чи готова вона на такий договір?", - зазначає Роман Безсмертний.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

У парламенті запропонували починати пленарні засідання з молитви "Отче наш" Большой выбор тактического снаряжения отечественных и иностранных производителей Солнцезащитные очки для будущего лета Близкий к РПЦ телеканал «Царьград» начал кампанию в поддержку создания «Малороссии» Мужские браслеты из натуральных камней: при покупке двух - третий в подарок

Публикации