Українська Церква отримає автокефалію всупереч волі Патріарха Кирила, - Андрій Зубов

31.12.2017 11:13 6

Українська Церква отримає автокефалію всупереч волі Патріарха Кирила, - Андрій Зубов

Не зважаючи на звуження прав УПЦ (МП) з боку РПЦ, Українська Православна Церква стане незалежною. Автокефалію вона отримає навіть всупереч волі Патріарха Кирила. Таку думку в інтев’ю виданню «Фраза. юа» висловив відомий російський історик Андрій Зубов.

«Дійсно, при формальному перенесенні центру УПЦ (МП) до Києва - що було необхідно, оскільки без цього вона могла бути визнана в Україні іноземним агентом - її права все ж скоротили. Наприклад, тепер статут Української Церкви повинен затверджуватися в Москві, чого раніше не було. Був введений і ряд інших правок, які звужують самостійність УПЦ (МП). Але все це, фігурально висловлюючись, обмеження на півгодини». – заявив івн.

«Думаю, все йде до створення в Україні Єдиної Автокефальної Православної Церкви, всупереч волі Патріарха Кирила, який, безсумнівно, намагається всіма правдами і неправдами зберегти цілісність, як він каже, канонічної території. Цілком очевидно, що якщо православ'я йде по шляху національних автокефалій, то Церква найбільшою православною країни Європи, України, повинна бути не менше незалежною, ніж Польська, Чеська або Фінська Православні Церкви, які усі є незалежні. Тому при лібералізації політичного режиму в Росії, що, безумовно, спричинить за собою корінні зміни в Московській Патріархії, одним з перших буде поставлено питання про надання автокефалії Українській Церкві», - додав історик.

Андрій Зубов також висловив побажання, щоби автокефалію Українська Церква отримала законними методами.

«Особисто мені дуже б хотілося, щоб ця автокефалія не була вирвана, як Російська Церква вирвала її з рук Константинополя в 1458 році, а дарована канонічно, законно, як це було, наприклад, у випадку з Польською Церквою або Американською», - наголосив російський історик.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/69560/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбор по рейтингу честного онлайн казино в Украине Сейф – залог безопасности содержимого Корейские бб-крема - растущая популярность среди украинок! Юридичні послуги від висококваліфікованих спеціалістів В УГКЦ вперше відбувається літня школа лідерів мирянських спільнот і рухів

Публикации