Українська влада, УПЦ КП і УАПЦ спільно просять Вселенського патріарха надати автокефалію

17.04.2018 17:12 6

Українська влада, УПЦ КП і УАПЦ спільно просять Вселенського патріарха надати автокефалію

На зустрічі з головами депутатських фракцій президент нагадав про свій попередній діалог з керівництвом Константинопольської Церкви, яка є Церквою-матір'ю для України.

"Ми провели загалом більше 7 годин. Я кажу вже і три роки тому, і два роки тому я намагався ставити питання про визнання української автокефальної помісної церкви. Я можу вам наголосити приємну новину. Що на сьогоднішній день Україна як ніколи близька до появи в Україні власної автокефальної помісної церкви. Це засвідчить не лише позиція Вселенського патріарха, але і позиція членів Синоду. Я не можу вам зараз відкрити всі деталі цієї зустрічі, але є абсолютно необхідні ключові елементи, які мають забезпечити цей процес", - цитує УНІАН Петра Порошенка.
"Перше - це є звернення церковних ієрархій. І одразу ж після повернення я мав зустрічі. І хочу повідомити, що після моєї зустрічі з патріархом Філаретом всі єпископи УПЦ КП поставили свої підписи в зверненні до вселенського патріарха щодо надання томосу новій Українській православній автокефальній церкві. Всі до єдиного. В мене також відбулася зустріч з митрополитом Макарієм, главою Української автокефальної православної церкви. І сьогодні зранку я був проінформований про результати архієрейського собору Української автокефальної православної церкви з дуже приємною новиною - всі без виключення архієпископи УАПЦ підписали звернення до Вселенського патріарха і до президента. Друзі, за 26 років це перший документ, який об'єднав всіх ієрархів цих церков", - підкреслив президент.

Українська влада, УПЦ КП і УАПЦ спільно просять Вселенського патріарха надати автокефалію

Глава України сказав, що зустрічі з українськими єпископами щодо підтримки автокефалії будуть продовжуватися і надалі. Він попросив парламентські фракції продемонструвати солідарність з церквами і також підтримати звернення до патріарха Варфоломія.
Президент заявив, що набуття Українською Церквою автокефалії не означатиме, що вона буде в залежності від держави. "Церква не стане державною", - запевнив Порошенко. Водночас він вважає, що автокефалія буде сприяти державності України. Ті, хто хоче залишитись у Московському Патріархаті, також мають право на це, додав президент.
За його прогнозами, отримати від Константинопольської Церкви томос (документ) про автокефалію Українська Церква може вже до 1030-ї річниці хрещення Русі, яке Україна святкує влітку 2018 року.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Только качественный и оригинальный инструмент на любой вкус Суд дозволив заочне розслідування щодо екс-міністра Захарченка у "церковній справі" Арт-проект Narciss Me Выбор способа печати этикеток Онлайн кредитование от компании Shvidkokredit

Публикации