Українська влада, УПЦ КП і УАПЦ спільно просять Вселенського патріарха надати автокефалію

17.04.2018 17:12 6

Українська влада, УПЦ КП і УАПЦ спільно просять Вселенського патріарха надати автокефалію

На зустрічі з головами депутатських фракцій президент нагадав про свій попередній діалог з керівництвом Константинопольської Церкви, яка є Церквою-матір'ю для України.

"Ми провели загалом більше 7 годин. Я кажу вже і три роки тому, і два роки тому я намагався ставити питання про визнання української автокефальної помісної церкви. Я можу вам наголосити приємну новину. Що на сьогоднішній день Україна як ніколи близька до появи в Україні власної автокефальної помісної церкви. Це засвідчить не лише позиція Вселенського патріарха, але і позиція членів Синоду. Я не можу вам зараз відкрити всі деталі цієї зустрічі, але є абсолютно необхідні ключові елементи, які мають забезпечити цей процес", - цитує УНІАН Петра Порошенка.
"Перше - це є звернення церковних ієрархій. І одразу ж після повернення я мав зустрічі. І хочу повідомити, що після моєї зустрічі з патріархом Філаретом всі єпископи УПЦ КП поставили свої підписи в зверненні до вселенського патріарха щодо надання томосу новій Українській православній автокефальній церкві. Всі до єдиного. В мене також відбулася зустріч з митрополитом Макарієм, главою Української автокефальної православної церкви. І сьогодні зранку я був проінформований про результати архієрейського собору Української автокефальної православної церкви з дуже приємною новиною - всі без виключення архієпископи УАПЦ підписали звернення до Вселенського патріарха і до президента. Друзі, за 26 років це перший документ, який об'єднав всіх ієрархів цих церков", - підкреслив президент.

Українська влада, УПЦ КП і УАПЦ спільно просять Вселенського патріарха надати автокефалію

Глава України сказав, що зустрічі з українськими єпископами щодо підтримки автокефалії будуть продовжуватися і надалі. Він попросив парламентські фракції продемонструвати солідарність з церквами і також підтримати звернення до патріарха Варфоломія.
Президент заявив, що набуття Українською Церквою автокефалії не означатиме, що вона буде в залежності від держави. "Церква не стане державною", - запевнив Порошенко. Водночас він вважає, що автокефалія буде сприяти державності України. Ті, хто хоче залишитись у Московському Патріархаті, також мають право на це, додав президент.
За його прогнозами, отримати від Константинопольської Церкви томос (документ) про автокефалію Українська Церква може вже до 1030-ї річниці хрещення Русі, яке Україна святкує влітку 2018 року.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Легкие победы для всех решительных участников Купить двигатель для садовой техники недорого Эффективное лечение наркологической зависимости Программа 1С Качественные и стильные очки по лучшим ценам

Публикации