Україна через амбіції владики Філарета може втратити Томос, - релігієзнавець

12.05.2019 21:09 9

Україна через амбіції владики Філарета може втратити Томос, - релігієзнавець

Конфлікт між колишнім Патріархом УПЦ КП Філаретом і Предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм може призвести до розколу Української Церкви і втрати Томосу.

Таку думку висловив в ефірі ОбозТВ релігієзнавець Дмитро Горєвой. Він прокоментував заяву про те, що Філарет має намір відновити Київський Патріархат.

"Насправді це не нова заява. Розмови про бажання Філарета відродити Київський Патріархат тривають із січня, коли ми отримали Томос. Але громадськості вони стали відомі лише зараз, після виборів", — повідомив Горєвой.

Він розповів, що владика Філарет прагнув сам очолити нову Церкву, і лише завдяки дипломатичним зусиллям Константинополя та президента Петра Порошенка його вдалося вмовити віддати посаду Предстоятеля молодому Епіфанію.

"Але амбіції Філарета нікуди не поділися. Його логіка: ми зараз проголосимо Патріархат в односторонньому порядку, а він як Патріарх очолить Церкву. Це бажання повернути собі владу. Це буде дуже згубно для Церкви. Таким чином буде порушено Томос", — попередив експерт.

На думку Горєвого, владику Філарета готові підтримати не більше 5 єпископів: "Але якщо вони його підтримають — буде розкол".

"Якщо розкол перейде в більшість, або вся ПЦУ погодиться з Філаретом і проголосить Патріархат, це стане порушенням Томосу і підставою для його відкликання", — наголосив він.

Релігієзнавець нагадав, що подібний інцидент трапився у Румунії наприкінці 19 століття. Тоді Томос був відкликаний, і румунам знадобилося 40 років, щоб виправити ситуацію і отримати визнання свого патріархату.

Як відомо, наприкінці квітня Філарет зробив гучну заяву про те, що ПЦУ хоче отримати статус Патріархату, а не митрополії. "В Україні існує Київський Патріархат. Тому що ми незадоволені статусом митрополії. Ми понад 25 років існуємо як Патріархат. І народ обирав Патріархів", — пояснив тоді Філарет.

А 9 травня церковний конфлікт остаточно перейшов у публічну площину. В інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що Київський Патріархат все ще існує і "ліквідувати УПЦ КП може той, хто її створив". Також у ЗМІ з'явилася інформація, що всі єпископи ПЦУ отримали запрошення від владики Філарета на так звану братську бесіду.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/75743/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самый большой выбор напольных покрытий со скидками Le Figaro: Папа Франциск може відвідати Росію, яку оминав через війну в Україні Эффективное лечение наркологической зависимости Идеальный сон: выбираем ортопедический матрас Вячеслав Кантор - современный общественный деятель

Публикации