Україна святкує Різдво

26.12.2017 1:27 0

Україна святкує Різдво

16 листопада 2017 р. Верховна Рада України призначила додаткове державне свято на Різдво Христового за Григоріанським календарем — 25 грудня.
Згідно зі статистичними даними Мінкультури на сьогодні в Україні нараховується близько 11 тисяч католицьких і протестантських громад (біля 30% від усіх релігійних організацій України), які святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня.
В українських церквах схвалюють відзначення Різдва 25 грудня, тим більше, що у Закарпатській області 25 грудня вже декілька років поспіль оголошується вихідним святковим днем.
Проте в Українській Православній Церкві (Московського Патріархату) таке рішення парламентарів вважають антинародним.
Більшість християнського світу живе за григоріанським календарем. Серед православних церков більшість (9 з 14) користуються григоріанським календарем, а тому святкують Різдво 25 грудня. Виняток становлять Єрусалимська Церква, а також Церкви країн, що перебували під впливом Росії: Російська, Польська, Сербська та Грузинська. Отанні святкують Різдво за старим стилем, тобто 7 січня.
Водночас у таких країнах як Білорусь, Молдова та Албанія є два офіційні вихідні, пов’язані з Різдвом - 25 грудня і 7 січня. У Білорусі така традиція святкування пов’язана зі значною кількістю католиків (15% населення). У Молдові йдеться про вплив сусідньої Румунії, де помісна православна церква святкує Різдво 25 грудня.

Фото espreso.tv

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Программное обеспечение для скачивания видео и музыки ВКонтакте Надмогильні плити від професійних майстрів Белоснежная улыбка – залог успеха Роскошные свадебные платья в салоне «Анабель» Экспертная оценка антикварных вещей по фото

Публикации