Україна передала в суд ООН матеріали про переслідування кримчан у «справі Хізб ут-Тахрір»

15.11.2019 5:18 0

Україна передала в суд ООН матеріали про переслідування кримчан у «справі Хізб ут-Тахрір»

Всі матеріали щодо кримчан у рамках російських «справ Хізб ут-Тахрір» передані в міжнародні суди, повідомила в ефірі проєкту Радіо Свобода Радіо Крим.Реалії заступник постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева. Про це повідомляє Радіо Свобода.

За її словами, Україна вважає дані справи незаконними і розглядає такі переслідування кримчан з боку російської влади, як «справи проти людяності».

«Всі ці матеріали передаються в усі міжнародні судові інстанції, в тому числі в міжнародний суд ООН. Однозначно, ми кваліфікуємо дані переслідування не як нібито терористів, а в першу чергу, як переслідування їх за етичною та релігійною ознакою. Однозначно, це потрібно кваліфікувати, як злочини проти людяності», – сказала Ташева.

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону 12 листопада засудив до ув’язнення в колонії шістьох фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув’язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років. Вони відбуватимуть ці терміни в колонії суворого режиму.

Адвокати повідомили, що мають намір оскаржити вирок російського суду.

Представник російського відділення Amnesty International Олександр Артем’єв назвав цей вирок «політичним переслідуванням».

Обвинувачені у цій справі були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/77801/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие бонусные программы от казино Слот Азарт ждут вас! Кухонная мебель из натурального дерева Христианские мультфильмы для детей Свои услуги предоставляет специалист по ремонту паркетных покрытий Как не ошибиться с выбором табака для кальяна

Публикации