Україна вимагає припинити напади на українську церкву в окупованому Криму

04.09.2017 14:17 6

Україна вимагає припинити напади на українську церкву в окупованому Криму

"Ми маємо захищати і свою державу, і своїх громадян, і свою віру, так само, до речі, як захищати українську церкву, на яку днями скоєно напад в окупованому Криму. Ми не збираємось із цим ні миритися, ні приймати. І вимагаємо припинити дії проти української церкви", - підкреслив П.Порошенко під час недавньої зустрічі з предстоятелями церков та героями України.
З подібними заявами виступили інші державні установи країни. "Міністерство закордонних справ України засуджує здійснене 31 серпня російською окупаційною владою блокування роботи храму Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги, головного і єдиного діючого в Сімферополі храму Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП)", - зазначається в офіційній заяві Міністерства закордонних справ.
Зазначається, що російська окупаційна влада продовжує свою політику, спрямовану на перешкоджання діяльності УПЦ КП на тимчасово окупованій території АР Крим, та робить усе можливе для припинення її діяльності на території Криму.
"Від початку окупації Російською Федерацією Криму на півострові здійснюється захоплення приміщень церкви, відбувається незаконне заволодіння її майном, проводяться обшуки у її приміщеннях, здійснюється тиск на священнослужителів. Такі дії окупаційної влади є систематичним порушенням фундаментальних прав і свобод людини, зокрема свободи совісті та віросповідання, норм міжнародного права", - сказано в документі.
Повідомляється, що МЗС України вимагає від РФ негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП до храму в Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання у діяльність Кримської єпархії УПЦ КП та забезпечити виконання зобов’язань у рамках міжнародного права.
Крім того, зазначається в документі, МЗС звертається до міжнародної спільноти, зокрема Європейського Союзу та його країн-членів, до США, Канади та інших демократичних країн, міжнародних організацій, зокрема ООН, РЄ та ОБСЄ з проханням засудити напад на український храм у Сімферополі.
Крім того, Міністерство культури України засудило релігійну нетерпимість окупаційної владою Криму щодо вірян УПЦ КП, коли "спеціальний підрозділ російських окупаційних військ оточив будівлю, зламав двері та вдерся до кафедрального собору на честь святих рівноапостольних Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату, що знаходиться в місті Сімферополі. Культову споруду було заблоковано, все церковне приладдя, у тому числі й те, яке має культове значення, нападники винесли з храму та вивезли в невідомому напрямку. Намагання архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента отримати, бодай, яку-небудь інформацію щодо правових підстав таких дій окупаційних військових, були жорстко припинені нападниками, у тому числі й із застосуванням погроз щодо фізичної розправи на адресу священнослужителя", - інформує Мінкульт.
Міністерство культури України "знову категорично засуджує будь-які прояви релігійної нетерпимості та висловлює занепокоєність й глибоку стурбованість стосовно викладеного вище ганебного факту свідомого знищення російською владою на території окупованого Криму громад Української православної церкви Київського патріархату"., - йдеться в повідомленні.
Також у відомстві закликали "міжнародні правозахисні інституції звернути увагу та відреагувати на цей та інші факти зухвалого придушення осередків Українського Православ’я на території анексованої Автономної республіки Крим".
Також Посольство США у Києві закликало світову спільноту відреагувати на блокування роботи храму Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира в Сімферополі в анексованому Криму. Про це йдеться у повідомленні американського диппредставництва у Twitter. "І знову певне віросповідання в небезпеці в Криму. Ми закликаємо світову спільноту також засудити цей напад Росії на свободу релігії", - йдеться у повідомленні.

Днями архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент повідомив, що пристави забрали хрест, церковний посуд, раритетні ікони, столовий посуд з порцеляни і богемського кришталю, що були подаровані церкві, а також килими. При цьому опис речей не складався, архієпископу не пропонували підписати акт про вилучення церковного майна. У числі вилученого було майно з Каплиці в ім'я Христа Спасителя і майно із закритого раніше севастопольського храму, зазначив архієпископ Климент.
УПЦ КП "оцінює дії російських силовиків як беззаконня, порушення права на свободу совісті, гарантованого міжнародними угодами, обов’язковими і для Росії. Патріархія вважає ці події продовженням тиску окупантів на українську релігійну і національну меншину в Криму, залякуванням та спробою повністю ліквідувати Київський Патріархат на півострові".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Играть на лучшие игральных автоматах 777 на сайте онлайн казино Azino 777 Выбор и покупка 4G модема Особенности грузоперевозки на Газели Использование микротоков для лица Как правильно выбрать фотографа для фотосессии на яхте?

Публикации