УГКЦ – Церква свого народу, яка вчить його бути вільним, - Патріарх Святослав на прощі у Крилосі

06.08.2018 11:43 0

УГКЦ – Церква свого народу, яка вчить його бути вільним, - Патріарх Святослав на прощі у Крилосі

У селі Крилос, Івано-Франківська область, 4-5 серпня 2018 року відбувалася Всеукраїнська патріарша проща УГКЦ до Крилоської чудотворної ікони Матері Божої, яку очолив Патріарх Святослав у співслужінні єпископів та духовенство УГКЦ. Проща зібрала понад тридцять тисяч паломників з різних куточків України.

Ця проща стала подячною молитвою за дар 1030-річчя Хрещення Русі-України.

«Ми хочемо подякувати Господу Богу за те, що 1030 років тому ми вийшли з хрещальної купелі, до якої нас привів рівноапостольний князь Володимир, як єдиний об’єднаний в Христі Божий народ. Цей скарб святої віри передавався в нашому народі, як найдорогоцінніший національний скарб, із покоління в покоління, від батьків до дітей, від матері до її дитини», - наголосив Глава УГКЦ у проповіді.

Говорячи про Київську Церкву, Глава УГКЦ зауважив, що вона завжди виконувала роль того євангельського батька, про якого ми сьогодні чуємо. І завжди, у кожному історичному моменті, вела своїх дітей до поєднання з Христом. Київська Церква завжди служила своєму народові, завжди вчила і князя, і селянина ставити Ісуса Христа в центрі свого життя.

Крилос-2.jpg

«Саме віра в Бога, – переконує Блаженніший Святослав, – дає нам можливість не впадати в крайнощі в наших особистих життєвих виборах. Саме Церква Христова повинна послужити українському суспільству так, як 1030 років тому, віднайти осердя свого національного державного будівництва. Саме через те, що наші попередники ставили Бога в центрі своєї політичної, державної діяльності, Церква змогла виконати своє служіння».

У нашій Церкві, в її історії, відзначив духовний лідер греко-католиків, зокрема в сучасності, проявилася оця древня київська модель служіння своєму народові і його державі. «Саме через те, що наша Церква вчила ставити в центр свого життя тільки Бога, вона завжди була державницькою. Вона вчила людей бути вільними. Завжди була державотворчою, тому що була матір’ю і учителькою свого народу. Але ніколи наша Церква не була державною, яка б обожнювала земну владу і йшла б на служіння земним володарям. Тому вона завжди була Церквою свого народу», – сказав першоєрарх.

Крилос-3.jpg

«Саме цю місію, – запевнив Блаженніший Святослав, – наша Церква хоче виконувати і в сучасному українському суспільстві. Саме цю місію нам довіряє Господь наш Ісус Христос. Саме цю місію ми повинні зрозуміти як спадок дару Христової віри. І те, властиво, що ми сьогодні святкуємо. Тому, дякуючи сьогодні за дар віри, ми дякуємо Господу Богу за те, що впродовж усієї історії Він був з нами».

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, цьогоріч вірні моляться "Отче наш" і "Богородице Діво" за чесні вибори в Україні у 2019 році.

( Світлини РІСУ)

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/72099/

Следующая новость
Предыдущая новость

Программа 1С Газорегуляторный пункт от компании EKOIN Детективные агентства в Одессе. Ошибки при выборе частного детектива УАПЦ продала монастир за 382 тисячі гривень Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам

Публикации