УГКЦ у Римі презентувала наукові дослідження із серії «Київське християнство»

10.09.2019 6:15 0

УГКЦ у Римі презентувала наукові дослідження із серії «Київське християнство»

У рамках Синоду єпископів УГКЦ, який нині триває у Римі, відбулася презентації 20 томів наукових досліджень із серії «Київське християнство».

Захід відбувся в Українській колегії святого Йосафата в Римі, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх УГКЦ Святослав, який взяв участь у презентації, зазначив, що науковий проект «Київське християнство» влучно поєднується з головною темою цьогорічного Синоду «Єдність і сопричастя УГКЦ».

За його словами, києвоцентричність є одним з маркерів нашої ідентичності

«Важливо, щоб сьогодні всі вірні нашої Церкви в Австралії, Аргентині, Бразилії, Канаді, Америці та Україні мали свідомість, що вони належать до Церкви, центр якої є у Києві. Ми також бачимо, що ще великий пласт нашої історичної пам'яті нам самим ще потрібно відкрити для себе», – сказав Глава УГКЦ.

Патріарх Святослав подарував цей доробок Папському орієнтальному інституту. Він подякував жертводавцям, які підтримують ці наукові дослідження. Окремим актом Глава УГКЦ висловив вдячність жертводавцям наукової серії видань «Київське християнство», зокрема панам Богданові Буці, Зиновію Козицькому, Мирославові Сенику, Іванові Торському та Олегові Шуптару.

Серія «Київське християнство»

Започаткована у 2013 році видавнича серія «Київське християнство» представляє наукові результати навчально-дослідницької програми Гуманітарного і Філософсько-богословського факультетів Українського католицького університету «Київське християнство та унійна традиція». Підтримана Синодом Єпископів УГКЦ академічна ініціатива має зміцнити пророчий голос Київської Церкви і сприяти єдності українських Церков Володимирового Хрещення.

Від 2015 року почав діяти публічний сегмент програми – проєкт «Соборна Україна та Київська традиція», який уможливлює суспільну артикуляцію ідеї Київської Церкви та наголошує на тисячолітньому зв’язку між українською культурою і християнством.

Академічним завданням програми є критичне дослідження богословських, канонічних і соціокультурних джерел передання Київської митрополії у ширшому порівняльному контексті універсальних християнських традицій Візантії, латинського Заходу та східних православних спільнот, а також рецепції в словʼянських землях унійної ідеї. Головну увагу програма зосереджує на міждисциплінарному вивченні сформованої на цивілізаційному пограниччі християнського Сходу і Заходу київської традиції.

Основою формування києвохристиянського етосу стали слов’янсько-візантійський обряд (зокрема східна Літургія), оригінальна богословська думка й помісне церковне право, єдина канонічна територія, особлива духовність, спільні соціокультурні й релігійні практики, кодифікована церковнослов’янська мова та усталена пам’ять про минуле. Сукупно вони творили елементи тяглості тогочасної культури, а в модерну добу уможливили формування національних ідентичностей та появу нових еклезіальних спільнот у Східній і Центрально-Східній Європі.

У вересні 2017 року в Софії Київській було презентовано 11 томів наукових досліджень з серії «Київське християнство».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/conferences/77087/

Следующая новость
Предыдущая новость

В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы Израильский раввин провел в Днепре открытую лекцию о сущности молитвы Азартные игры и православие Казино Кинг: видеопокер для широкого круга игроков На Тернопільщині є унікальний храм шести віків, який двічі змінював місце розташування

Публикации