УГКЦ створює Чернівецьку єпархію

13.09.2017 17:45 6

УГКЦ створює Чернівецьку єпархію

Відповідно до приписів церковного права, Синод єпископів УГКЦ надав свою згоду главі Церкви на іменування владики Йосафата (Мощича), єпископа-помічника Івано-Франківської архієпархії, першим правлячим єпископом Чернівецької єпархії. Про дату проведення чину інтронізації буде повідомлено згодом.
Нагадаємо, що у 1812 році цісар Йосип ІІ наказує офіційно утворити греко-католицьке душпастирство у Чернівцях, Сереті і Качиці. У 1814 році Буковина дістає іменованого декана Чернівецького о. Теодора Лаврецького. Перші греко-католицькі священики у Чернівцях відправляли літургію в римо-католицькому костелі при вівтарі Успіння Пресвятої Богородиці.
31 травня 1820 року було освячено наріжний камінь фундаменту під будівництво церкви для греко-католиків Чернівців. 10 червня 1821 року, у день свята Зіслання Святого Духа, новозбудована церква була освячена. Першу назву церква отримала на честь святих Петра і Павла, нині собор Успіння Пресвятої Богородиці.
У 1900 році вперше, як єпископ Станіславський до Чернівців прибув митрополит Андрей Шептицький. В тому часі митрополит Андрей відвідав всі парафії Буковини: Садгору, Вашківці, Кіцмань, Заставну, Путилу, Вижницю, Сторожинець та інші менші громади.
У 1918 році Буковину насильно приєднують до Румунії. У 1930 році на підставі нового конкордату було створено Мармароську (Румунія, Трансильванія) єпархію з центром у Бая-Маре. До цієї митрополії передано також понад 20 громад УГКЦ Буковини. На той час на Буковині проживали 18 тисяч українських греко-католиків. У 1940 році кількість греко-католиків Буковини зросла й налічувала вже 28 тисяч.
З приходом у червні 1940 року на Буковину більшовицької влади Греко-Католицька Церква зазнала великого гоніння та переслідування. У 1946 році на Буковині було заборонено богослужіння в українських греко-католицьких церквах. Священики та громада були змушені перейти в підпілля.
Наприкінці 1980-х років розпочалась реабілітація УГКЦ та її вірних в Україні. 8 січня 1990 року чернівецькі греко-католики провели першу легальну відправу біля дверей собору Успіння Пресвятої Богородиці. Собор офіційно було відчинено 6 жовтня 1991 року.
У 1990-их роках чернівецька громада УГКЦ входила до складу Івано-Франківської єпархії УГКЦ. У 1993 році було утворено Коломийсько-Чернівецьку єпархію. Чернівецький собор Успіння Пресвятої Богородиці набуває статусу Прокатедрального собору Коломийсько-Чернівецької єпархії. 17 квітня 2006 року правлячий єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії владика Микола (Сімкайло) проголосив створення Буковинського вікаріату Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Вже чотири виробники халяльної курятини присутні на вітчизняному ринку С качественным и удобным постельным бельем ваш сон будет как у младенца 434 місіонери-п'ятидесятники з України служать у шести країнах світу Какие ледоходы рекомендуют старикам и женщинам? Сыграйте на онлайн игральных автоматах на сайте онлайн казино Slots-Doc-com

Публикации