УГКЦ другий рік поспіль поетапно реалізує програму соціального служіння

04.02.2019 15:10 9

УГКЦ другий рік поспіль поетапно реалізує програму соціального служіння

Другий рік всеукраїнської програми з активізації соціального служіння – це нові виклики, можливості та події, які охоплять наступні 125 парафій в усіх архиєпархіях, єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні.

Як повідомив РІСУ о.Андрій Нагірняк, керівник відділу соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ, як і минулого року, навчання увінчається конкурсом міні-грантів серед парафій та Форумом соціального служіння.

Аби реалізація програми з активізації соціального служіння відбувалася успішно, у проект задіяні 14 єпархіяльних команд Карітасу у містах Дніпро, Одеса, Харків, Київ, Хмельницький, Володимир Волинський, Львів, Жовква, Дрогобич, Стрий, Івано-Франківськ, Коломия, Тернопіль і Чортків. Команди складаються з трьох-чотирьох осіб, які здійснюють виїзди в парафії, а також організують для них тренінги і самі постійно навчаються в рамках участі у проекті. Зокрема, останнє таке навчання відбулося 16-17 січня 2019 року у Львові-Брюховичах. Команди стали учасниками комунікативно-управлінського тренінгу та представили результати діяльності 2018, а також нові плани на поточний рік.

Навчання парафіяльному соціальному служінню за посібником «Любов’ю служіть один одному» розпочалося ще 2017 року. Зараз, 2019 року, тематичні зустрічі торкнуться, зокрема, таких міст сходу України, як Харків і Люботин (Харківська обл.), Кременчук та Лубни (Полтавська обл.). Також навчання стартує на Донеччині (Мирноград і Костянтинівка), Дніпропетровщині (Кривий Ріг, Першотравенськ і Балівка) та у місті Запоріжжя. На півдні нашої країни соціальна активізація торкнеться Херсонщини (Скадовськ, Берислав і Федорівка), а також Одеської області (Балта, Роздільна і Чорноморськ).

Парафії ценральної України, де вірні можуть долучитися до програми управління парафіяльними соціальними проектами, знаходяться у Києві, Броварах і Северинівці (Київська обл.), а також у Черкасах, Чернігові та Вінниці. На Поділлі навчання соціальній активності чекає парафії Хмельницького і області – Кам’янець-Подільського, Старокостянтинова, Красилова, Сатанова та Віньківців. У Волинській області активізація соціального служіння стартує у смт. Марянівка, м. Володимир-Волинському та смт. Іваничі, а також у самому Луцьку. На Рівненщині команда Волинського екзархату поїде до Здолбунова, також проведе навчання у м. Рівне.

На Тернопільщині у програмі візьме участь 22 громади. Зокрема, це парафіяни і мешканці таких населених пунктів, як м. Козова і Козівський р-н, м. Зборів і Зборівський р-н, а також вірні з Бережанського району (с. Рай). Крім цього, активізація соціального служіння запланована у Білокриниці (Підгаєцький р-н), Гусятині та районі (с. Увисла), містах Хоростків, Борщів, Бучач та Заліщики. У Заліщицькому районі єпархіальна команда помандрує у смт. Товсте та с. Лисівці, у Чортківському р-ні – до сіл Улашківці та Нагірянка.

Команди Львівської митрополії року продовжать працю у Золочеві, Пустомитах і завітають до сіл Жулин, Воля Довголуцька і Кавсько, а також до смт. Дашава. Крім того, команди відвідають міста Новий Розділ і Перемишляни, м. Жидачів і район, Городоцький і Миколаївський райони. Команди, Сокальсько-Жовківської та Самбірсько-Дрогобицької єпархій, також охоплять своєю діяльністю ще понад 20 місцевих громад і парафій Львівщини.

На Івано-Франківщині та Буковині працюють команди Івано-Франківської архиєпархії та Коломийської єпархії УГКЦ. Цього року їхня діяльність охопить 24 громади Тисменицького, Галицького, Рожнятівського, Калуського, Рогатинського, Богородчанського, Долинського, Надвірнярського (з смт. Делятин), Коломийського, Снятинського, Косівського районів, а також міст Івано-Франківська, Коломиї та Вижниці (Чернівецька обл.).

Представники активних парафій цього року також пройдуть навчальну програму «Студії живої парафії», яку Карітас України організує у співпраці з Львівською освітньою фундацією під патронатом Відділу соціального служіння УГКЦ.

Реалізацію програми можна відстежувати на сторінці Соціальне служіння УГКЦ у Фейсбуці, а всі необхідні навчальні матеріали та контакти також доступні на сайті http://social.ugcc.org.ua.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/74587/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучший способ получения прибыли за веселье в Azino777 Как проверить новые казино и почему нужно играть в клубе Вулкан Увлекательные горящие туры за границу Стартовала регистрация на международный форум «Реформация массовых коммуникаций» в Киеве Бесплатный сайт

Публикации