УГКЦ вважає об'єднання церков «внутрішньою справою» православних і нагадує про російську агресію проти України

05.07.2018 16:43 6

УГКЦ вважає об'єднання церков «внутрішньою справою» православних і нагадує про російську агресію проти України

Сайт УГКЦ не розповідає зміст виступу владики Богдана (Дзюраха) щодо процесу створення помісної Православної Церкви в Україні. Очевидно, він відбиває вже відому думку керівників УГКЦ, що неодноразово висловлювалася з цього приводу. Зокрема, 3 липня під час зустрічі верховного архієпископа УГКЦ Святослава з папою Римським Франциском лідер греко-католиків заявив: «Ми позитивно оцінюємо зусилля щодо подолання поділу в українському православ’ї відповідно до древньої засади salus animarum lex suprema est. Одночасно вважаємо ці процеси внутрішньою справою православної сторони і в жодному випадку не втручаємося в ці процеси й не беремо участі в їх проведенні. Ми переконані, що світська влада повинна забезпечувати необхідні умови для вільного розвитку усіх Церков у нашій державі та неприпустимо з її боку трактувати будь-яку Церкву як державну».

Фактично греко-католики дали заочну відповідь голові Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополиту Іларіону (Алфеєву), який постіно звинувачує греко-католиків і владу України в намаганні ввести православних в унію з Римом через об'єднання в єдину автокефальну помісну Церкву.

Окрім цього, владика Богдан подякував католицьким єпископам Європи за підтримку українського народу в його захисті перед російською військовою агресією і просив про подальшу пам’ять, підтримку та молитву. Він звернув увагу, що багато хто цими днями цікавився результатами футбольних матчів чемпіонату світу, який відбувається в Росії. Натомість є ще інші «рахунки», інші цифри, які щоденно з’являються у стрічці новин, але на які останнім часом мало хто в Європі звертає увагу: кількість обстрілів української території, кількість поранених і вбитих на сході України.
«Зрозуміло, що сучасний світ прагне видовищ і не дуже переймається тим, хто їх йому пропонує. Втім, велика опора для нас, українців, – це знати, що поряд із цинізмом політиків і егоїзмом представників бізнесу існують люди та спільноти, перед якими ми можемо принести свій біль й одержати знаки зрозуміння, співчуття і солідарності», – сказав він.
«Військова агресія проти України не закінчилася; в Європі – відкрита кровава рана; український народ продовжує платити високу ціну за свою свободу, за свою гідність і за своє майбутнє. Про це не можна забувати», – наголосив у виступі секретар Синоду УГКЦ. Владика Богдан попросив представників Католицької Церкви в Європі, щоби вони 7 липня, коли єднатимуться з папою Римським Франциском у молитві за мир в Сирії, додали в цю молитву і благання про мир для українського народу.
Реагуючи на виступ секретаря Синоду єпископів УГКЦ, генеральний секретар ССЕЕ Дуарте да Куна, який нещодавно відвідав Україну, поділився враженнями від пережитого в Києві та закликав присутніх остерігатися «диявольської спокуси забуття того, що відбувається в Україні, Сирії та інших регіонах Європи і світу, де люди страждають від воєн, агресії та несправедливості».
У ході цьогорічного З’їзду представники Католицької Церкви 25-ти країн Європи мали зустріч з представниками Грецької Православної Церкви Кіпру й місцевої світської влади.
Наступна Зустріч генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи відбудеться в липні 2019 року у м. Бірмінгем (Великобританія).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Интересует утепление, отделка или ремонт под ключ балконов и лоджий? Обращаетесь в компанию Алиас-Днепр! Особенности конкурсов прогнозистов, проводимых платформой Ставка ТВ Огромный выбор чехлов для Xiaomi Redmi Note 4 и не только Как сделать дом уютнее Большой выбор подарков на 40 лет

Публикации