УГКЦ бачить себе помісною «Церквою Володимирового Хрещення» лише у сопричасті (єдності) з папою Римським

12.07.2018 14:53 18

УГКЦ бачить себе помісною «Церквою Володимирового Хрещення» лише у сопричасті (єдності) з папою Римським

На думку предстоятеля УГКЦ, чин архієрейського найменування, його три елементи (визнання віри, присяга на вірність і послух папі Римському та присяга на вірність, послух главі УГКЦ), навчають вірян про те, якою є УГКЦ: це Церква Володимирового Хрещення, яка перебуває в сопричасті (єдності) зі Вселенським Архієреєм (папою Римським) та є Церквою свого права, тобто помісною.
«Ми відчули, що владика говорив Символ віри не тільки у своєму імені, як приватна особа, він у цей момент став вустами свого народу. Щобільше, він ісповідував ту саму віру, такими самими словами, як це робив 1030 років тому князь Володимир біля стін Херсонесу в українському Криму. Він промовив ту саму ісповідь апостольської віри єдиної святої соборної Церкви, яку вимовили над водами Дніпра у водах Хрещення, ювілей якого ми цього року святкуємо. І наша Церква – спадкоємниця Церкви Володимирового Хрещення», – підсумував глава УГКЦ.
Владика Петра склав присягу на вірність папі Римському, «бо віра в те, що наступник апостола Петра – це осердя, запорука єдності Христової Церкви, належить до тотожності Київської Церкви. Можливо, інші Церкви, створені після церковних розколів, не мають тої церковної пам’яті, а ми маємо!», – відзначив глава УГКЦ.
Він заявив, що єдність греко-католиків з папою Римським не ґрунтується на політичній вигоді чи геополітичній міжнародній кон’юнктурі, це – частина віри Церкви князя Володимира, віри, яку греко-католики зуміли зберегти і засвідчити кров’ю мучеників. «Тут, у Жовкві, – розповів глава УГКЦ, – на наших галицьких землях люди питали, де правдива Церква. Пригадую, як нас, дітей, наші бабці, дідусі, мами вчили таку коротку ісповідь віри. Моя бабця казала так: "Там, де є Папа, там – правдива Церква". Цю коротку ісповідь віри минулого тижня я особисто склав на руки Папи Франциска під час особистої зустрічі. Сказав йому: "Святіший Отче, мене від маленької дитини вчили, що там, де є Папа, там – правдива Христова Церква". Папа Франциск мене обняв і попросив подякувати нашим людям, нашому народові, нашим бабусям та дідусям за свідчення єдності Христової Церкви».
А говорячи про присягу вірності главі УГКЦ, Святослав зазначив: «Ми з вами як члени УГКЦ не належимо до інших патріархатів. Ми перебуваємо в єдності з наступником апостола Петра, як і в першому тисячолітті з ним у єдності був Константинопольський, Єрусалимський, Антіохійський, Олександрійський Патріархи. Ми не є членами Латинського патріархату, як дехто говорить, ми будуємо свій як помісна Церква свого права».
На закінчення глава УГКЦ зазначив, що слугою єдності Христової Церкви не є патріарх чи якийсь земний володар. «Осердя, слуга, скеля, видимий знак єдності в Церкві Христовій, відповідно до заповіту нашого Спасителя, – це Святіший Отець Папа Римський», – наголосив Святослав.
Окремо в ці дні верховний архієпископ УГКЦ Святослав привітав грамотою владику Ігоря (Ісіченка), архієпископа Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (оновленої) з нагоди 25-річчя єпископської хіротонії. Як відомо, ця єпархія вже кілька років поспіль знаходиться в процесі об'єднання з УГКЦ.
«Святкування Вашого ювілею – це велика подія для всіх нас», – мовиться у грамоті.
«Разом із Вами, – написав глава УГКЦ, – заносимо до престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи за те, що покликав Вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народові. Ваше багатолітнє святительське служіння на Слобожанщині – взірець життя доброго пастиря, який кладе душу за своїх овець. Вислів "Щоб усі були одно" став лейтмотивом Вашого служіння, оскільки Ви не тільки словом, а й ділом показуєте, як болісно сприймаєте церковні поділи і який важливий для Вас процес об’єднання Церков Володимирового Хрещення».
У грамоті також відзначається плідна освітня і наукова діяльність ювіляра, зокрема в сфері філології та історії. Численні публікації, навчальні й наукові видання авторства архієпископа Ігоря стали невід’ємною частиною бібліотек українських студентів-гуманітаріїв і науковців.
«Ваша активна участь у різних громадсько-суспільних і культурних проектах зробила Ваш голос і Ваше обличчя пізнаваними та улюбленими серед українців на Батьківщині й у діаспорі», – вважає предстоятель УГКЦ, що, на його думку, свідчить про єпископа Ігоря як про людину великої віри, глибоких поглядів і широких знань.
«Вітаю Вас і бажаю допомоги Святого Духа в усіх починаннях на славу Божу та для добра Церкви й народу. Нехай милосердний Господь сторицею віддячить Вам Своїми благодатями», – побажав Святослав.
Нагадаємо, що днями в УГКЦ назвали заяви митрополита РПЦ Іларіона (Алфеєва) про намагання греко-католиків через автокефалію Православної Церкви в Україні навернути православних до унії «примітивною маніпуляцією фактами та почуттями християн».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшая офисная мебель Изготовление мебели по индивидуальным размерам Країна чудових краєвидів, тюльпанів та сирів запрошує вас на навчання Создание сайтов под ключ. Основные особенности Изготовление и установка памятников на могилу в Оренбурге

Публикации