УАПЦ через суд скасувала перехід своєї парафії на Стрийщині до УПЦ КП)

04.08.2018 18:13 0

Львівська єпархія УАПЦ скасувала рішення своєї парафії в селі Подорожнє Стрийського району про перехід під юрисдикцію УПЦ КП.

Попри прийняте на зборах парафії рішення про зміну конфесії Львівський окружний адмінсуд скасував розпорядження голови Львівської ОДА про затвердження нового статуту громади і фактично повернув церкву у підпорядкування УАПЦ, інформуєж «Високий замок».

Новий статут церкви Богоявлення Господнього, який передбачав перехід парафії від УАПЦ до УПЦ КП, голова Львівської ОДА Олег Синютка затвердив у листопаді 2016 року. Перед цим у селі Подорожнє провели парафіяльні збори, під час яких громада й вирішила перейти в УПЦ КП.

У довідці департаменту з питань культури, національностей та релігії ЛОДА, яка стала підставою для прийняття розпорядження про зміну статуту громади, вказано, що за вихід з УАПЦ висловились 286 мешканців села Подорожнє. Однак суд вирішив, що це недостатня кількість, оскільки всього в селі проживає більше 1100 осіб, а 286 — це навіть не половина громади.

Окрім цього суд вказав, що прийняте на зборах парафії рішення про перехід є нелегітимним, оскільки ці збори були проведені з порушенням — на них не було настоятеля храму.

Відтак суд повністю задовольнив позов УАПЦ, скасувавши розпорядження голови ЛОДА про зміну статуту громади с. Подорожнє. Втім, це рішення суду ще не набрало законної сили, тож ініціатори переходу в УПЦ (КП) ще мають час подати апеляцію.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/72084/

Следующая новость
Предыдущая новость

Подарунок на добру згадку з гравіруванням Качественные металлопластиковые окна от бренда Rehau Миниатюрная овчарка - вельш корги кардиган Вже чотири виробники халяльної курятини присутні на вітчизняному ринку Программное обеспечение для скачивания видео и музыки ВКонтакте

Публикации