УАПЦ спростувала існування листа до керівництва РПЦ з проханням про канонічне визнання

05.03.2018 12:04 6

УАПЦ спростувала існування листа до керівництва РПЦ з проханням про канонічне визнання

З метою відновлення канонічного визнання УАПЦ у листі пропонується "сприяти відродженню древньої Галицької Митрополії як нової Помісної Церкви", а також, "керуючись принципом ікономії", визнати рукоположення єпископів УАПЦ, які здійснювались протягом 1990-1996 років.
Лист (на бланку УАПЦ, за підписом митрополита Макарія, але без інших важливих деталей, зокрема печатки) датується 9 листопада 2017 року, тобто написаний за півтора тижні до написання листа глави УПЦ КП патріарха Філарета до Архієрейського Собору РПЦ з пропозицією відновити євхаристійне та молитовне спілкування між Церквами.
У зв'язку з цим Наталія Шевчук, яка знаходиться в опозиції до нинішнього керівництва УАПЦ, склала 30 запитань до митрополита Макарія, в котрих фактично піддає критиці зміст цього листа і звинувачує главу УАПЦ у спробі домогтися від РПЦ канонічного визнання УАПЦ за рахунок звуження кордонів останньої до трьох західноукраїнських областей.
Патріархія УАПЦ категорично заперечила існування такого листа і навіть подала позов до суду "щодо діяльності інтернет сайтів, які є підконтрольними громадянці Наталії Шевчук щодо публікації провокативнийх матеріалів".
Інцидент викликав жваве обговорення в соціальних мережах. Висловлюється припущення, що лист лише готувався, але ким був ініційований — залишається невідомим.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие изделия из камня На Тернопільщині освятили найбільшу вишивану карту України Стабилизированный мох из Норвегии Где купить складское оборудование? Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців

Публикации