Туристи зможуть почути Пересопницьке Євангеліє

01.03.2018 23:04 15

Туристи зможуть почути Пересопницьке Євангеліє

Працівники культурно-археологічного центру "Пересопниця", що на Рівненщині, запустили новий проект із озвучення Пересопницького Євангелія. Про це повідомляє Укрінформ.

"Відтепер у Музеї української Першокниги Пересопницького Євангелія, що в культурно-археологічному центрі "Пересопниця", туристи мають змогу не лише оглянути експонати, а й послухати текст Пересопницького Євангелія. Текст духовної святині озвучив семінарист Андрій Левицький", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, що у монастирі в Пересипниці впродовж 1557-1561 років було створено національний продукт ренесансної культури – Пересопницьке Євангеліє, перший повний переклад із староболгарської мови на давньоукраїнську Святого Письма, йдеться на сайті культурно-архітектурного центру "Пересопниця".

Крім того, за мистецьким оформленням виданню немає рівних.

До створення Першокниги причетні княгиня Анастасія Заславська, уроджена княжна Гольшанська, чернече ім’я Парасковія, княгиня Анна Чорторийська-Клєванська, уроджена княжна Заславська, чернече ім’я Євдокія, ієромонах Григорій, архімандрит монастиря, перекладач, писар Михайло Василєвич, син протопопа із Сянока, маляр Федуско з Самбора.

Пересопницьке Євангеліє вважається головною книгою України: на ній присягають на вірність народові новообрані президенти України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/70266/

Следующая новость
Предыдущая новость

В Одесі священик УПЦ КП взяв участь у презентації фотовиставки та книги «Якби не війна» Выбрать спиннинг Вышиванки для каждого Почему масло для дерева OSMO немецкого состава может защитить доску на многие десятилетия Лучшие курсы английского языка в Донецке

Публикации