«Турборежим»: Філарет готується висвятити ще трьох єпископів

29.12.2019 18:48 0

«Турборежим»: Філарет готується висвятити ще трьох єпископів

Почесний Патріарх Філарет (Денисенко) 27 грудня провів Архиєрейський Собор своєї невизнаної Церкви, на якому було ухвалено рішення обрати трьох нових єпископів.

Як ідеться на сайті УПЦ КП, Хмельницьким і Кам'янець-Подільським єпископом стане архимандрит Варсонофій (Качан), Чернівецьким і Буковинським - архимандрит Никон (Шинкарюк), Одеським і Балтським - Никон (Граблюк).

У Соборі взяли участь шість архиєреїв на чолі з Філаретом, повідомляє LB ua.

Православна Церква України заявила, що це рішення не відповідає канонам і не має юридичної сили.

"Будучи фактично архиєреєм на спочинку, він [Філарет] не має жодних канонічних і статутних прав на скликання і проведення церковних зборів, на обрання і висвячення архиєреїв", - йдеться на сайті ПЦУ.

"Тому кожна людина, оголошена «єпископом» у незаконний спосіб з боку почесного Патріарха Філарета і «призначена», зокрема, на кафедру, де вже є законний архиєрей - не єпископ... Закликаємо почесного Патріарха Філарета і його нинішнє оточення зупинитися, одуматися, повернути з обраного ними шляху брехні й обману на шлях істини, припинити спроби за участю російських і проросійських діячів руйнування Помісної церкви на радість ворогам України", - сказано в заяві.

Як вже інформувала РІСУ, 17 грудня, у Володимирському соборі Філарет хіротонізвав Даниїла Кудибіна – священнослужителя-перебіжчика, який до того встиг побувати у всіх православних юрисдикціях.

15 грудня 2019 року він висвятив архимандрита Никодима (Кобзаря), клірика Сумської єпархії, у єпископа Сумського і Охтирського з дорученням тимчасового керування Полтавською єпархією.

Ще раніше владика Філарет, всупереч волі керівництва ПЦУ, хіротонізував у єпископи двох священнослужителів - архимандрита Андрія (Маруцака) та єромонаха Іллю (Зеленського).

Жодне з цих свячень не було визнано у ПЦУ.

20 червня в Києві була відновлена Українська Православна Церква Київського Патріархату на чолі з Філаретом. Разом з ним від ПЦУ відкололися двоє архиєреїв з Росії - архиєпископ Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв) і єпископ Валуйський Петро (Москальов).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc_kp/78360/

Следующая новость
Предыдущая новость

Что такое биткоин майнер? Увлекательные прогулки по реке в Киеве Вас интересует создание видеоконтента? Рекомендуем обращаться в компанию «Cinema Friends Production»! Как сохранить холодильник здоровым, прохладным и чистым Приметы на свадьбу что можно что нельзя

Публикации