Тому що принциповий: Митрополит УПЦ (МП) - палкий прихильник Юліанського календаря – відслужив Різв'яну Літургія 25 грудня

31.12.2017 14:20 9

Тому що принциповий: Митрополит УПЦ (МП) - палкий прихильник Юліанського календаря – відслужив Різв'яну Літургія 25 грудня

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука (Коваленко), єрарх УПЦ (МП), який недавно обрушився з гнівним викриттям подвійного державного святкування Різдва Христового 25 грудня і 7 січня, тут же зазначив це свято 25 грудня, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

В опублікованому 24 грудня на сайті Запорізької єпархії зверненні митрополита Луки йдеться: "Це чистої води антинародний антиправославний політичний проект ... Цей проект спрямований на відрив наших громадян від Православної віри, знищення багатовікових православних традицій українського народу, щоб позбавити нас «і роду, і племені», перетворити на безлику сіру масу, яка потребує лише тільки «хліба і видовищ».

Владика Лука закликав паству не «обмінювати Христа на салат олів'є в новорічну ніч ... не проміняти пам'ять про наших славних предків - козаків, не зрадити їх подвиг, здійснюючи який, вони до останньої краплі крові билися за нашу Православну віру, захищали календарну традицію ".

У цьому питанні для митрополита "незаперечним авторитетом є думка чернечої республіки, непорушної фортеці православних традицій - Святої гори Афон, де Різдво Христове відзначається 7 січня".

Однак наступного дня після свого звернення, 25 грудня, митрополит Лука відсвяткував Різдво Христове з кліриками своєї єпархії. У кафедральному Успенському соборі РПЦ р Будапешта запорізький архиєрей спільно зі своїм і місцевим духовенством звершив святкову Літургію. Угорська єпархія Московського Патріархату святкує Різдво Христове разом з більшістю помісних Православних Церков згідно з новоюліанським календарем 25 грудня.

Під час Богослужіння було прочитано Різдвяне послання Патріарха Московського Кирила. "Після проповіді і цілування хреста духовне спілкування архипастирів, пастирів і вірян продовжилося за святковим чаюванням в трапезній собору", - повідомляє сайт місцевої православної громади.

У соціальних мережах висміяли "принциповість" владики. Зокрема, московський протодиякон Андрій Кураєв зазначив: "Як гнівно забороняє владика Лука не-Войно-Ясенецький іншим відзначати Різдво 25 грудня ... Сайт Запорізької єпархії сором'язливо промовчав про європейський вояж свого антизахідного митрополита і його свити".

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/69561/

Следующая новость
Предыдущая новость

На чем зарабатывают букмекеры? Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців Самые свежие новости бизнеса Футбольна команда "Архангели" стала у Хмельницькому чемпіоном римо-католицької єпархії Выгодные кредиты под залог квартиры

Публикации