Томос не відберуть, якщо ПЦУ не порушить умови його надання, - Ростислав Павленко

15.05.2019 17:39 0

Томос не відберуть, якщо ПЦУ не порушить умови його надання, - Ростислав Павленко

Томос про автокефалію Православної Церкви України не може бути відкликаний Вселенським Патріархом, якщо сама ПЦУ не буде наполягати на внесенні змін до документа. Про це Радіо Свобода заявив 15 травня радник президента України Петра Порошенка, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

«І в Томосі, і в Статуті Церкви є положення про те, що все, що відбувається в незалежній Українській Церкві, має відбуватися відповідно до Томосу і до Статуту. Якщо не буде порушено умов Томосу, якщо Церква не буде переглядати його і не буде вносити щодо положень Томосу зміни, то ні про яке відкликання йтися не може», – наголосив фахівець.

Павленко також наголосив, що «президент Порошенко і держава не втручаються у внутрішні церковні відносини». Так радник президента прокоментував слова почесного Патріарха ПЦУ Філарета, який заявив, що «Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату».

«15 грудня (перед проведення Об’єднавчого Cобору, результатом якого стало створення ПЦУ – ред.) було ліквідовано Київський Патріархат як релігійне об’єднання, тобто об’єднання різних релігійних організацій, які складають Київський Патріархат. Рішення про це було ухвалене Помісним Собором Київського Патріархату, і Міністерство культури в січні вже цього року, після отримання Томосу, завершило всі необхідні процедури, встановивши, що ані фактично, ані юридично Київський Патріархат як Церква не існує», – вказав Ростислав Павленко.

Міністерство культури України також заявило 10 травня, що Українська Православна Церква Київського Патріархату припинила існування, коли увійшла до Православної Церкви України.

Почесний Патріарх ПЦУ Філарет наполягає, що «УПЦ Київського Патріархату залишається зареєстрованою в державних органах».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/75815/

Следующая новость
Предыдущая новость

Молоді греко-католики створюють спільноту «Покоління Любомира» Сучасні елеватори Онлайн игры для мальчиков Азартные игры и православие Стабилизированный мох из Норвегии

Публикации