Томос надано і вручено без жодних порушень канонів, - релігієнавець

06.01.2019 12:32 6

Щойно у Патріаршому храмі святого Георогія у Стамбулі завершилася церемонія вручення Томосу для Української Православної Церкви. Ця історична подія увійде у підручники і всі наступні покоління українців знатимуть цю дату.

«Україна сьогодні не тільки у центрі, але й у самому серці Вселенського Патріархату», - на цьому наголосив релігієзнавець Віктор Єленський, коментуючига 112 каналі пряму трансляцію з церемонії вручення Томосу.

Правила, виписані в Томосі, є такими ж, як і в Томосах Елладської, Сербської, Болгарської, Чеських і словацьких земель та ін.православних Церков. Віднині Православна Церква України є незалежною і одночасно такою, що визнає першість Вселенського Патріарха серед рівних. Відсьогодні таким рівним серед рівних стає Митрополит Київський всієї України Епіфаній», - наголосив релігієзнавець.

За його словами, сам Патріарх Варфоломій є знаним каноністом і все, що стосується надання Томосу українській православній Церкві , було зроблено з дотриманням усіх канонічних норм, тому закиди Москви щодо «порушення Константинополем православних канонів» є не тільки безпідставними, але й не витримують жодної критики.

«Томос Україна отримала для вічного доказу і урочистого пр6едставленян, саме це вписано у тексті Томосу», - ще раз акцентував Віктор Єленський.

7 січня сувій Томосу привезуть в Україну для вічного зберігання. 7 січня його представлять у Софії Київській під час Різдвяної Літургії.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/74189/

Следующая новость
Предыдущая новость

Израильский раввин провел в Днепре открытую лекцию о сущности молитвы У мужчин бывает климакс? Аудиосказки для вашего малыша Оформление визы без проблем Бургеры, пицца, салаты и супы – доставка на дом в Боярке

Публикации