Тисячі прикарпатських дітлахів мають змогу відпочити на «Веселих канікулах з Богом»

28.06.2018 0:43 15

Тисячі прикарпатських дітлахів мають змогу відпочити на «Веселих канікулах з Богом»

Наталія ПАЛІЙ

Світлини з мережі Фейсбук та прес-служби Івано-Франківської архиєпархії

До відпочинку у таборах «Веселі канікули з Богом» локації та вихователів-аніматорів готують ретельно протягом року. Для цього працюють спеціальні школи та сертифіковані програми при Івано-Франківській архиєпархії УГКЦ, парафіях та монастирях.

Як саме готують молодь до роботи з дітьми розповіли організатори таких шкіл та ті, хто їх відвідує.

«Школа Християнського Аніматора (ШХА), не є чимось новим у нашій архиєпархії та на теренах інших єпархій. В Івано-Франківську протягом багатьох років при парафіях готували аніматорів на різних тренінгах і зустрічах для праці з дітками, зокрема на літніх канікулах. Тому ідеєю ШХА в Івано-Франківську не було створити щось нове, а об’єднати вже існуючі спільноти в одну школу, котра б на базі однієї загальної навчальної програми формувала та готувала аніматорів із усіх куточків Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, – говорить координатор Школи Християнського Аніматора Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ Богдан Сабало. - Отже, така школа розпочала працювати 22 жовтня минулого року. Зустрічі у школі відбуваються раз на місяць протягом навчального року і супроводжуються інтенсивними тренінгами та практичними заняттями з аніматорства, запобіжної системи Дона Боско, організації табору, психології, застосування іноземної мови на таборі, ігрології, медицини, катехизації, права дитини та аніматора на таборі, мас-медіа, лідерства, бансології, театрознавства. Окрім цієї програми, намагаємось завжди запросити гостей, які в той чи інший спосіб перетинаються із таборами та працею із дітьми. Цього року ми запросили молодіжну організацію «Пласт», молодіжну організацію «СУМ» та гостей із «Перших Київських Курсів», котрі проводять англомовні табори. Щодо учасників ШХА - ними можуть стати усі бажаючі віком від 16 років, котрі хочуть в подальшому допомогти дитині, із якою будуть працювати, провести гарні вихідні, канікули чи просто вільний час, а також ті, котрі хотіли б для себе відкрити щось нове».

Веселі канікули з Богом

Після завершення навчання у архиєпархіальній школі християнського аніматора митрополит УГКЦ Володимир (Війтишин) урочисто вручає пам’ятні грамоти усім, хто брав участь в організації проекту та диплом учасника школи.

«Я дізналася про школу аніматорів від своїх друзів і вирішила доєднатися до неї для того, щоб надалі брати участь у дитячих літніх таборах, - ділиться студентка Івано-Франківського педагогічного університету Вікторія Гуринович. – Адже часто доводилося переконуватися у тому, що у дитячих відпочинкових таборах для дітей працюють люди, які не вміють поводитися з дітьми. А нас тут навчають як правильно організовувати дитяче дозвілля, перш за все, духовне».

«Я є головою Бурштинського осередку ГО «Молода Просвіта» і ми маємо досвід організації літніх таборів для молоді – в Бурштині і в польових умовах. Хоча працював там, вважаю, що знань мені дещо бракує, тому відвідую школу християнського аніматора», - розповідає учасник школи Олександр Іваськевич.

«У школі християнського аніматора, заняття в якій починаються з Літургії, що мені особливо подобається, отримуємо не лише теоретичні, а й практичні знання, - додає Данило Павляк з Бурштина. – Корисними, на мою думку, є тренінги з надання першої медичної допомоги та лекції священиків, педагогів, психологів. Маю технічну освіту – працюю на Бурштинській ТЕС, але як член Молодої Просвіти теж беру участь в молодіжних таборах».

Веселі канікули з Богом

На парафії Царя Христа при монастирі отців Василіан в Івано-Франківську з дітьми та молоддю працювали завжди. Тому організацією дозвілля для них тут займаються, маючи добрий досвід. Також, як ми уже розповідали, василіяни видали підручник з організації християнськх таборів.

«Школи християнського аніматора діють в різних куточках України. Особливо в областях західної Україні. Аніматорство загалом бере свій початок від селезіян. Дон Боско – монах-селезіянин працював з молоддю, - розповідає отець Амвросій Козак ЧСВВ. - Цьогоріч ми почали впроваджувати «Сертифікатну програму з організації та проведення християнських таборів. Її впровадженням займається катехитичний відділ, комісія освіти і виховання Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, Івано-Франківський богословський університет, від якого отримаємо сертифікат про проходження програми, селезіанські аніматори Дона Боско зі Львова та Києва. Збираємося з учасниками програми раз на місяць – це приблизно 60 молодих людей з усього Прикарпаття. Програма розрахована на рік. Натомість проведення таборів є достатньо великим досвідом, бо маємо не лише «Веселі канікули з Богом» при багатьох парафіях, але і різноманітні формати таборів – виїзні, адже при школах час таборів обмежений».

Веселі канікули з Богом

Зі слів отця Амвросія, все, що є напрацьовано теоретично, підтверджується практичним досвідом. Табори для дітей та молоді проводилися василіанами в різних районах Івано-Франківщини, Ізуполі, Погоні, Гошеві тощо. До прикладу, «Веселі канікули з Богом» тривають уже шість років, четвертий рік плануються табори у відомому відпустовому місці – Погоні.

«Отже, суть нашої сертифікатної програми полягає в тому, що ми ділимося вже накопиченим досвідом з тими, хто хоче організувати табори у себе на парафії, - каже отець Амвросій. - Більшість її слухачів - це старшокласники шкіл і студентська молодь. Також катехити і вчителі шкіл. Є один священик з Долини. Це не лише лекції, а й практичні тренінги. Наприклад, інтерактивні методи катехизації, що є дуже важливим для будь-якого християнського табору. Адже, окрім розваг, необхідно молитися і навчати Божого Слова, християнських цінностей. Використовуємо також методику польських колег».

Ті, хто пройшов курс «Сертифікатної програми з організації та проведення християнських таборів» при монастирі отців-василіян, отримують Сертифіка, на якому вказано перелік вивчених предметів з зазначеною кількістю академічних годин, успішність, адже програма повністю відповідає усім державним вимогам. Також вказуються спеціальні відзнаки за ті чи інші досягнення у навчанні.

Загалом християнські аніматори, які вже багато років працюють при парафії Царя Христа отців василіан, мають різнобічну діяльність – проведення таборів, організація прощ, волонтерство – в тому числі для бійців АТО, розробка різноманітних програм, видання посібників для усієї греко-католицької Церкви.

«Мене запросив до табору і до спільноти василіанських аніматорів брат Матей ЧСВВ, - розповідає студент ліцею Марко Бойко. – Мені з часом дуже сподобалося, хоча спочатку, коли їздили з табором до Погоні, навіть трохи злякався. Зараз відповідаю за квести – це дуже цікаво».

Щороку сотні дітлахів з задоволенням проводять «Веселі канікули з Богом» на парафії Матері Божої Неустанної Помочі при монастирі редемптористів. Ігумен монастиря та настоятель парафії отець Андрій Цікало ділиться: «У нашій парафії табори проводяться приблизно вчетверте. Програма їх доволі проста, але цікава – Літургія, катехизація, обід, активні ігри, гуртки з рукоділля, творчих і навіть акторської майстерності. Діти, які до нас приходять, віком від трьох років до 13. Старші вже аніматори або їх помічники. Аніматори, які працюють з дітьми під час проведення літніх таборів – це молодь, яка відвідує нашу парафію і має тут свою спільноту. Також їм допомагають семінаристи і парафіяльні катехити. Є школа аніматора при секретаріаті душпастирства, молоді і покликань де я є головою. Її заняття проводилися також ще іншими отцями у Львові». Як розповідає отець Андрій, для дітей є змога відпочити також за межами міста. Літні табори в Яреме проводять у реколекційно-відпочинковому центрі. Там приймають до 45 учасників за один заїзд.

Веселі канікули з Богом

Мабуть, найбільш досвідченими у проведенні відпочинкових таборів є івано-франківські воплоченці. Майже двадцять років вони організовують дозвілля для дітей, для молоді та дорослих.

«Дитячі табори відпочинку ми проводимо з 2000 року, а молодіжні з 2002, - розповідає отець Софрон Зелінський ЧЗ «Воплоченого Слова». - Розпочинали ми їх для дітей, які відвідували нашу парафію при монастирі Воплоченого Слова у приміських Крихівцях. Це було для них своєрідною нагородою за відвідання катехизації. Ми займалися з дітьми впродовж дня. Далі - виникла ідея виїжджати за межі міста. Свого часу домовилися у селі Люча Косівського району про змогу розгорнути табір при місцевій школі. Отже, вже дванадцять років їздимо туди на тиждень щоліта з дітьми різного віку. Цьогоріч бажаючих багато, тому замість двох таборових змін буде три. Також маємо наметові табори на Драгобраті на висоті 1400 метрів у селі Ясіня Закарпатської області».

Особливим є те, що іванофранквські воплоченці організовують відпочинкові табори на Драгобраті також для дорослих. По декілька днів – переважно на вихідні. Окремо вони відбуваються для чоловіків. Також для жінок – їх проводять сестри-монахині. Програмою таборів є спільні богослужіння, молитви, науки, ігри – інтелектуальні та активні, змагання. День завершується біля ватри. Ще є сплав по Дністру для чоловіків до Дня Незалежності. Також працює зимова лижна школа для молоді. Окрім священиків та монахів-воплоченців у таборах працюють аніматори, які свого часу відвідували ці табори і пройшли відповідну підготовку. Курс для аніматорів з організації таборів отець Софрон Зелінський веде у школі аніматорів архиєпархії.

Батьки ж із задоволенням відправляють дітей на відпочинок у християнські табори.

«Табір відвідують двоє моїх синів - семирічний Назарій і дев’ятирічний Тарас. Вперше проводять частинку канікул саме тут, бо ми чули багато гарних відгуків, - ділиться пан Володимир. – Живемо у селі Березівка неподалік Івано-Франківська, інколи буваємо тут у церкві на богослужінні, тому цьогоріч вирішили віддати дітей до парафіяльного табору. Тут безпечно, брати-монахи та священики мають гарний досвід роботи з дітьми. Дітям теж дуже цікаво».

«Мій восьмирічний онук Євген спочатку хвилювався, чи зможе відвідувати табір, чи знайде там друзів, чи буде йому цікаво та безпечно, але йому відразу сподобалося, Він віднайшов і друзів, і зацікавлення», - ділиться пані Євдокія.

«Моя донечка Аня відпочиває у християнському таборі уже не вперше – третій рік поспіль. Це уже стало традицією. Маємо завжди добрі враження. Тут дуже цікаво – діти весело, гарно проводять час, спілкуються з однолітками, друзями і знаходять нових. Як на мене, це чудовий відпочинок на літніх канікулах», - розповіла пані Галина.

Організатори «Веселих канікул з Богом» наголошують: бажаючі доєднатися до них повинні подбати про це завчасно, адже таких завжди чимало.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/exclusive/kaleidoscope/71628/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бесплатная наркологическая клиника Плюсы и минусы атеизма Как правильно выбрать фотографа для фотосессии на яхте? Вкусные снеки на закуску Эффективное лечение наркологической зависимости

Публикации