Сьогодні українці молитовно вшановують о. Михайла Вербицького - автора Гімну України

05.03.2019 10:21 3

Сьогодні українці молитовно вшановують о. Михайла Вербицького - автора Гімну України

В Україні 4 березня відзначають 204-ту річницю з дня народження творця музики Державного Гімну Михайла Вербицького.

Пам’ять великого українця у с. Млини, Республіка Польща 2 березня вшанувала чисельна делегація з України, зокрема, з Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини, повідомляється на сайті Львівської ОДА.

«Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва. У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, вшанували пам’ять та поклали квіти. Більше тисячі українців зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний Гімн України та «Боже, великий, єдиний…», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на завершення заходу відбулось віче.

«Уявіть собі, що автор музики Гімну України отець Вербицький, коли писав музику до гімну, незалежна Україна буда лише в його мріях. Сьогодні ми з гордістю виконуємо Гімн, він єднає нас. Українці розкидані по світу. Але їх єднають такі місця, такі події, як нині. І доки пам'ять про тих людей живе, доти житиме і Україна», - наголосив радник Посольства України в Польщі Василь Зварич.

Він додав: «Ми повинні пам’ятати наше минуле, але не забуваймо, що історію творимо ми. Тут і зараз. В цій історії не буде ворожнечі – нам немає що ділити. Ми йтимемо вперед, у Європі, пліч-о-пліч»

Вербицький_2.jpg

Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, хоровий диригент, автор гімну України "Ще не вмерла Україна". Народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.

У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.

Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика, і лише у 1850 року він отримує єрейські свячення. Кілька років Вербицькому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/74941/

Следующая новость
Предыдущая новость

Єпископ УПЦ КП відвідав відділ прикордонної служби на кордоні з Білоруссю Холодное оружие и сувенирные товары Каталог автоматов от казино СлотоКинг Большой выбор качественного профильного листа в интернет-магазине «Крамбуд» Каталог экипировки для занятий спортом

Публикации