Сьогодні УГКЦ вшановує пам’ять блаженної Йосафати Гордашевської

20.11.2019 15:53 0

Сьогодні УГКЦ вшановує пам’ять блаженної Йосафати Гордашевської

Сьогодні УГКЦ вшановує 150-річчя з дня народження першої настоятельки Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії – блаженної Йосафати Гордашевської. Саме 20 листопада 1869 року у Львові у незаможній українській родині народилася дівчинка, яку при хрещенні назвали Михайлиною. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Монаше ім’я Йосафата вона отримала у 1892 році, коли разом із о. Єремією Ломницьким і о. Кирилом Селецьким заснували жіночу чернечу спільноту, яка була покликана до апостольської праці серед людей – Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії.

Вона померла на 49-му році життя від туберкульозу кісток 7 квітня 1919 року, в ніч свята Благовіщення Пречистої Діви Марії. Сестра Йосафата була постаттю справді винятковою і святою. Згодом святість сестри підтвердили численні чуда й надприродні речі, які сталися за посередництвом сестри Йосафати. Її тіло після смерті було віднайдено нетлінним і, як мощі святого Йосафата, було перенесено з Відня до Риму.

У листопаді 1982 року земні останки сестри Йосафати були перенесені до невеликої каплиці в Генеральному домі сестер служебниць у Римі. Невеликі частини мощей є по всій Україні, зокрема, у монастирі на вул. Пасічній, 8, у м. Львові. Сотні людей шукали її заступництва у своїх мирських і духовних потребах. Сестри одержали численні свідчення про особливі ласки, отримані завдяки її заступництву.

Беатифікація с. Йосафати відбулася 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі папи Івана Павла ІІ.

Сьогодні у Львові, в каплиці сестер служебниць НДМ (вул. Пасічна, 8), з нагоди вшанування с. Йосафати відбудуться молебні, також можна буде прикластися до мощей блаженної.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/77876/

Следующая новость
Предыдущая новость

Религиозные книги для верующих людей Настоящее масло тмина по выгодной цене На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт Виртуальный мир сказочных приключений Где найти профессионального фотографа интерьеров в Киеве?

Публикации