Суд призупинив провадження у справі про будівлі УПЦ біля фундаменту Десятинної церкви

14.11.2018 15:29 3

Суд призупинив провадження у справі про будівлі УПЦ біля фундаменту Десятинної церкви

На початку адвокат релігійної громади подав клопотання щодо листа заступника міністра юстиції, в якому визнано, що МАФи були зареєстровані з порушеннями. Адвокат вказує, що заступник міністра не мав таких повноважень. Ця зачіпка стала предметом нового адміністративного провадження проти представника Міністерства юстиції. На підставі того, що в окремому судовому процесі оскаржуються повноваження заступника міністра, суддя Євген Аблов ухвалив рішення на підтримку релігійної громади, тимчасово зупинивши провадження про скасування реєстрації права власності на МАФ на території Нацмузею.
Народний депутат Ігор Луценко, який подавав позов, так прокоментував рішення: "Звичайно, ми подаватимемо апеляцію. Цей МАФ був зареєстрований шахрайським способом, порушення очевидні. Знайдено процесуальну зачіпку, яка і дозволить розглядати цю справу до нескінченності. Я бачу упереджене ставлення судді Аблова, бачу вплив людей, які підтримують всю цю так звану релігійну громаду. Ці шахраї продовжують впливати на суд".
Адвокат релігійної громади Попович зазначив: "Звичайно, я задоволений рішенням суду. Від самого початку наголошував, що це винятково політичний процес, який потрібен людям, які його почали, щоб постійно бути в телеефірі. Національний історичний музей розуміє, що вже минув значний термін. Із 2013 року визнано право власності, тому позов було подано з політичних мотивів. Ми оскаржимо листа, тому що в заступника міністра юстиції відсутні повноваження визначати, законно видане право власності чи ні".
Генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська заявила, що адвокат релігійної громади маніпулює фактами. "Адвокат Попович сказав, що це політичне рішення. Насправді в 2012 році політичним рішенням було спостерігати за будівництвом на території музею МАФу, у якого не було ніяких дозволів і погоджень. Адвокат Попович маніпулює фактами, що в них було рішення про право власності. У 2013 році воно надавалося на три тимчасові вагончики. Отримане пізніше свідоцтво, видане шахрайським способом, довго приховувалося. Мій попередник навіть не знав, що воно є. Це парадоксально, але адвокат надає суду недостовірну інформацію! Релігійна громада вкоренилася на нашій території. Але ми і далі боротимемося, намагатимемося позбутися цього сусідства", - сказала вона.
Нагадаємо, позов стосується будівель, споруджених УПЦ (МП) у 2012 році на території Національного музею історії України. У володіння релігійної громади в лютому 2012-го були передані три тимчасові споруди - МАФи (вагончики). Однак у держреєстрі речових прав числиться капітальна споруда вдвічі більша за площею, ніж МАФи, на яку за фактом немає документів про право власності. Монастир, який тут діє, відсутній у держреєстрі релігійних установ.
У січні 2018 року громадські активісти Олексій Шемотюк і Олександр Горбань на знак протесту влаштували спробу підпалу дверей незаконного спорудження. Після цього факт існування будівель на території музею отримав нового резонансу. Міністерство культури України, Національний музей історії України та народний депутат Ігор Луценко подали позов про визнання будівель незаконними.
Міністерство юстиції в суді, який відбувся 10 вересня, підтримало клопотання релігійної громади, яка виступає за збереження незаконно встановлених споруд біля руїн Десятинної церкви.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Католики Чорткова знайшли покровительку Європи на горищі місцевого храму Что подарить иностранцу из сувениров? Просмотры в инсте – большие продажи Что делать, когда подросток не хочет учиться Модная одежда Краснодар

Публикации