Суд в окупованому Криму розпочав засідання у «справі Хізб ут-Тахрір»

28.03.2018 15:05 6

У підконтрольному Кремлю Військовому гарнізонному суді Сімферополя 28 березня розпочалося чергове судове засідання у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір», повідомило об’єднання «Кримська солідарність» у Facebook, інформує Радіо Свобода.

«До будівлі суду під’їхали співробітники Росгвардії і поліції», – повідомили правозахисники.

У лютому-квітні 2016 року в Ялті були затримані Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук. Їх звинувачують в причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

Російський військовий суд розглядав ялтинську «справу Хізб ут-Тахрір» на виїзних засіданнях в Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували в Ростов-на-Дону.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Після захоплення Криму Москва намагається насаджувати цю внутрішньоросійську заборону і на цій окупованій частині території України, хоча в Україні організація діє легально.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/70614/

Следующая новость
Предыдущая новость

Казино Вулкан удачи для везунчиков Запчасти для автомобилей Рено Кенго по интернету Как заправить картридж? Как получить разрешение на трудоустройство иностранцу Ігрові автомати на гроші

Публикации