Стародавній некрополь римської епохи виявлений на південному заході Франції

16.10.2019 11:52 0

Стародавній некрополь римської епохи виявлений на південному заході Франції

Археологи з Національного інституту превентивних археологічних досліджень (INRAP) розкопали цю ділянку і виявили кладовище, яке активно використовувалося протягом 1 та 2 століть нашої ери, повідомляє Techno.

Некрополь відноситься до поселення Нарбо Марціус (Narbo Martius) — першої римської колонії в Галлії, заснованої в 118 р до н.е. поблизу Віа Доміція, першої римської дороги в Галлії, яка зв’язала Італію з Піренейським півостровом. На початку нашої ери місто стало великим торговим центром, лежачим на шляху між Середземномор’ям і Атлантикою.

Некрополь розташовувався на перетині двох римських доріг, трохи більше ніж у третині милі на схід від периметра стародавнього міста. Групи поховань характеризуються невеликими похоронними пам’ятниками, прикрашеними розписного штукатуркою і табличками. Написи надають імена і статус — вільних або поневолених — померлих і свідчать про італійське походження жителів міста.

Це був цвинтар міського населення Нарбо, а не могили еліти, але планування і товари з могил свідчать про процвітання поселення. Вчені розкопали вже 300 гробниць, але вважають, що їх — понад тисячу.

Більшість похоронних ям містять урни з прахом померлих, тобто основний обряд некрополя — це трупоспалення. Винятком були дитячі могили. У поховання клали невеликі теракотові посудини, ймовірно з маслом або парфумами, трохи їжі, часом одну або дві скляні «пляшечки», а також світильники.

Стан могил винятковий. Завдяки відкладенням річки Од, яка протікає поруч і періодично затоплює пам’ятник, поховання майже не пошкоджені. Оскільки повені траплялися кілька разів, археологи отримали послідовність поховань: можна чітко визначити, які з них були здійснені раніше, а які пізніше.

Різноманітність поховальних споруд, стан їх збереження і накладення шарів і гробниць роблять це місце унікальним в Галлії, яке можна порівняти з некрополями в Італії, такими як Помпеї і Рим. Це дає дуже рідкісну можливість зрозуміти похоронні практики тієї епохи.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/77463/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бытовая техника для кухни ТМ Вентолюкс – лидер продаж в Украине Быстрые, надежные и удобные справки для ГАИ Характеристика имплантации зубов Игровые автоматы нового поколения от казино Вулкан Качественное и недорогое строительство саун

Публикации