Срібна монета-писанка з Канади поповнила колекцію Коломийського музею писанкового розпису

14.08.2017 9:40 0

Срібна монета-писанка з Канади поповнила колекцію Коломийського музею писанкового розпису

На Івано-Франківщині, у Коломийському музеї писанкового розпису, відбулася презентація й урочиста передача срібної монети “Традиційна українська писанка-2017”, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Як і першу монету торік, цей цінний експонат для музею подарувала Марія Рипан – відома дослідниця українського народного мистецтва, мисткиня жіночих прикрас із бісеру та автор навчальних програм з цієї тематики.

Монету випустив Королівський монетний двір Канади як вияв шани українському мистецтву, що стало частиною культурної спадщини Канади. Номінал одноунцієвої срібної монети становить 20 доларів. Наклад - всього п`ять тисяч екземплярів.
Ескізи для цієї монети, як і попередньої, розробила канадська художниця українського походження Енн К. Мораш. Аверс монети, де кожен елемент наповнений багатим символічним змістом, притаманним для традиційної писанки, оздоблений кольоровою емаллю. На реверсі – портрет англійської королеви Єлизавети ІІ.
Тепер відвідувачі музею мають нагоду побачити в експозиції вже дві срібні монети-писанки.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лазерные станки для любых целей Лечение наркомании в Тернополе На берегу Киевского водохранилища пройдет христианский палаточный лагерь В Івано-Франківську освятять першу церкву для дітей На Прикарпатті селяни звинувачують священика УПЦ КП у крадіжці 700 тис. грн

Публикации