Спікер УПЦ КП оприлюднив "головні новини з Фанару після подій останніх вихідних"

26.06.2018 15:34 0

Спікер УПЦ КП оприлюднив

23 червня делегація УПЦ (МП) обговорила з Константинопольським патріархом питання подолання українського розколу, при цьому були зроблені розмиті та суперечливі коментарі. 25 червня на своїй сторінці у Фейсбуку спікер УПЦ КП архієпископ Єстратій (Зоря) поділився такою інформацією з Константинополя:

"1. Процес надання Томосу про автокефалію запущено - і він не буде скасований. Питання полягає не в тому, чи буде Томос про автокефалію, чи не буде, а в тому - станеться це трохи швидше чи трохи пізніше, з підтримкою рішення Вселенського Патріарха з боку більшого числа Помісних Церков чи меншого.
2. Якби Константинопольський Патріархат не розраховував на те, що зможе довести справу Томосу про автокефалію до логічного завершення - він би не починав цього процесу. Істерики з боку Московського Патріархату (цілком очікувані) не зупинять справу - як не зупинили вони скликання і проведення Всеправославного Собору. Бо відступити під тиском Москви в обох випадках не можна, адже це - поразка.
3. Вадим Владиславович Новінський та супроводжуючі його особи не отримали те, за чим їхали - запевнень, що «автокефалії не буде», що «визнається лише одна канонічна Церква» (тобто МПвУ), «засудження розкольників», тощо. Навпаки - почули про те, що раз за майже три десятиліття в Україні ієрархи МП не змогли вирішити проблему церковного розділення - Вселенський Патріархат не може далі не діяти у цій справі, бо порушений порядок у цілому Православ‘ї, а справа стосується мільйонів віруючих, які звертаються до Патріарха Варфоломія з проханням діяти".

Архієпископ Євстратій додає, що "Москва дозволила В. Новінському з оточенням поїхати на Фанар для переговорів (без дозволу Москви жоден з делегатів би цього не зробив) - ознака усвідомлення того, що Томос наближається, а всі попередні дії МП не змогли зупинити процес".
Також спікер УПЦ КП накреслив вірогідні шляхи реагування РПЦ на надання томосу про автокефалію:

"1. Надалі торпедувати процес погрозами про «велику схизму», готуватися до розриву відносин з Константинополем та гуртувати навколо себе всі можливі сили;
2. Максимально затягувати процес, граючи з Фанаром у «поганого і доброго поліцейського», тобто то лякаючи «схизмою», то пропонуючи якусь форму згоди на автокефалію, але «колись пізніше». Мета - дотягти до виборів в Україні в надії, що після них можна буде вже з боку сподіваної про-російської влади також торпедувати процес (у Москві, як і в Оппоблоці, сподіваються на виборчу перемогу чи хоча б «золоту акцію» про-російських сил). Цей варіант, судячи з коментарів з боку МПвУ після поїздки - найбільш вірогідний;
3. Спробувати «очолити» процес, запропонувавши через МПвУ якийсь алгоритм, за яким би автокефальна Українська Церква була би створена на базі МПвУ та залишилася б сателітом Москви (як ними є зараз кілька інших Помісних Церков). Хоча зовсім не зрозуміло, навіщо Константинополю власними руками створювати для Москви додаткового сателіта?"

Відтак у підсумку архієпископ Євстратій залишається "обережним оптимістом".

Фото fanarion.blogspot.com

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Онлайн площадка sevens.igra-slot не позволит заскучать даже требовательному геймеру Адвентисты собрали около 2000 человек на всеукраинский слет следопытов На Харківщині урочисто відкрили і освятили пам'ятник гетьману Івану Мазепі Сифоны для душевых Присоединяйтесь к счастливым обладателям цифровых валют

Публикации