Соціологи: українці все більше схиляються до створення помісної Церкви

26.07.2017 16:09 0

Соціологи: українці все більше схиляються до створення помісної Церкви

Згідно з результатами дослідження, 37% опитаних підтримують створення єдиної помісної Церкви в Україні, 18% – проти цієї ініціативи, по 23% заявили, що їм або байдуже це питання, або взагалі не визначилися із відповіддю.
У порівнянні з 2014 роком практично не змінилася кількість тих, хто виступає за об’єднання Церков, водночас у півтора рази зменшилася кількість противників цієї ідеї. Разом з тим зросла кількість тих, хто не має чіткої позиції у цьому питанні.
Найбільшу підтримку створення єдиної помісної Церкви має у середовищі представників Української Греко-Католицької Церкви (66%) та Української Православної Церкви Київського Патріархату (61%). Натомість серед прихожан Української Православної Церкви (Московського Патріархату) більше противників цієї ідеї (42%) аніж прихильників (23%). Водночас для 36% представників УПЦ (МП) або байдужі до цього питання, або ж вони не мають на нього відповіді.
Серед інших категорій віруючих переважають ті, хто не має чіткої позиції щодо такої ініціативи.
Об’єднання церков має найбільшу підтримку на Заході країни (61%). У Центрі цю ідею підтримують 40%, не підтримують 17%, 43% не мають позиції. На Півдні за створення єдиної Церкви 24%, проти – 25%, інші – або ж байдужі (33%) або ж вагаються з відповіддю (19%). На Сході ця ідея користується підтримкою у 11% опитаних, проти неї 20%. 40% не змогли надати відповідь, 29% – висловили байдужість.
Ідею об’єднання Церков більш схильні підтримувати старші респонденти, жінки і ті, у кого вища освіта, а також більш забезпечені.
Дві третини тих, хто підтримує ідею об’єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% – за об’єднання на базі УГКЦ, 7% – УПЦ (МП).
Переважна більшість прихожан УПЦ КП та УГКЦ бачать об’єднання на основі своїх Церков. Натомість у середовищі представників УПЦ МП лише трохи більше половини за об’єднання навколо УПЦ (МП), а чверть – за об’єднання на базі УПЦ КП. Серед віруючих, які не віднесли себе до жодної із конфесій, дві третини за об’єднання на базі УПЦ КП.
У порівнянні з 2014 роком практично не збільшилася кількість прихожан УПЦ КП та УГКЦ. Натомість прихильників УПЦ (МП) поменшало (3 22% до 17%). Разом з тим зросла кількість тих, хто вважає себе віруючим, але не відносить до жодної із конфесій (з 24% до 31%).
Найбільше представників УПЦ КП на Заході, у Центрі та на Півдні країни, найменше – на Сході. Основний базис УГКЦ – на Заході, УПЦ (МП) – на Сході.
Аудиторія опитуваних: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Интернет портал Zolotoi Baton и игровые автоматы Великолепный каталог продукции для детей и их мам Лечение косоглазия в клинике Эксимер Профессиональный семейный адвокат Переваги теплових насосів

Публикации