Собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ прийняв стратегічний план розвитку на перехідний період об’єднання з УГКЦ

29.03.2018 13:24 12

Собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ прийняв стратегічний план розвитку на перехідний період об’єднання з УГКЦ

У Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі Харкова 28 березня 2018 р. відбувся 29-ий Собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

Делегати ознайомилися з презентацією стратегічного плану розвитку єпархії на перехідний період «Розвиток у діалозі», що його підготувала робоча група на чолі з о. Володимиром Червонниковим. В обговоренні плану взяв участь координатор Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 р. в Київській архиєпархії УГКЦ прот. Василь Чудійович.

Проект плану було схвалено, він буде вміщений на єпархіальних веб-ресурсах після доопрацювання за наслідками дискусії. Було прийнято заяву «Назва УАПЦ (о) – знаряддя гібридної війни проти Української Церкви». У цьому документі Харківсько-Полтавська єпархія звертає увагу на політичну забарвленість абревіятури «УАПЦ (о)» й вимагає при її найменуванні вживати коректну назву, закріплену традицією, – «Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ», або ж офіційну назву, внесену до державного реєстру – «Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ (оновлена)». «Фальшування її правного статусу та поширення міфу про існування якоїсь окремої «УАПЦ (о)» в єпархії розглядають як елемент гібридної війни, покликаний дискредитувати доцентрові церковні рухи в Україні та процес унормування канонічного статусу православних спільнот київської традиції», - йдеться у заяві.

Собор звернувся до Глави УГКЦ Патріарха Святослава з проханням представляти інтереси Харківсько-Полтавської єпархії у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій.

Було схвалено листа до прем’єр-міністра України Володимира Ґройсмана з приводу порушення закону «Про свободу совісті і релігійні організації» Департаментом у справах релігій і національностей Міністерства культури України. У повідомленні прес-служби не конкретизуються порушення.

Собор підтримав проект стажування настоятелів парафій у кращих церковних громадах галицьких єпархій УГКЦ. Було продовжено повноваження єпархіальної ради, ревізійної комісії та єпархіального суду. Собор завершився спільною відправою Літургії Ранішосвячених Дарів.

Як РІСУ повідомляла, в одному з інтерв’ю газеті «Нація і Держава» Архиєпископ Ігор (Ісіченко) розповів, на яких засадах Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ єднається з УГКЦ. У питанні єдності єпархії Харківсько-Полтавської УАПЦ з УГКЦ ідеться не про переходи в іншу конфесію чи приєднання до неї, а, як говорить владика Ігор, а «про братні поради щодо відновлення євхаристійної та адміністративної єдності між двома Церквами».

Архиєпископ Ісіченко пояснив, що «УГКЦ з кінця ХІХ ст. успішно проходить процес відновлення автентичного київського обряду і є найближчою до київської традиції частиною нашої помісної християнської спільноти».

«Ми звернулися до єпископату УГКЦ з проханням про братні поради щодо відновлення євхаристійної та адміністративної єдності між нашими Церквами. І я безмежно вдячний за те, що наше звернення, попри його цілковиту несподіваність для УГКЦ, було прийняте з прихильністю, розумінням і пошаною до нашої позиції. Архиєрейський синод УГКЦ у вересні 2015 року створив комісію для підготовки відповіді на це звернення. Нині триває праця згаданої комісії», – розповів архиєпископ Ігор (Ісіченко).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uapc/70624/

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные металлопластиковые окна от бренда Rehau Лікування Пролежнів: Сучасні Методи та Особливості Покупка газовых котлов в Одессе Сервис бытовых услуг Master911 Почему для украинской аудитории актуально казино НетГейм?

Публикации