Синод УПЦ КП погодивися на ведення діалогу з РПЦ

14.12.2017 17:04 6

Синод УПЦ КП погодивися на ведення діалогу з РПЦ

Синодали заслухали повідомлення патріарха Філарета про створення Російською Православною Церквою комісії для ведення діалогу – у відповідь на звернення глави УПЦ КП до предстоятеля та єпископату РПЦ від 16 листопада 2017 р. У повідомленні зазначається, що до патріарха Філарета "через священиків УПЦ Київського Патріархату надійшла пропозиція від Першоієрарха РПЦЗ (Московського Патріархату) митрополита Нью-Йоркського і Східноамериканського Іларіона (Капрала) виступити посередником у питанні примирення між Російською і Українською Церквами". Наслідком цієї пропозиції стало створення комісії РПЦ для ведення діалогу з представниками УПЦ КП.
Синод УПЦ КП схвалив позицію патріарха Філарета "щодо необхідності ведення діалогу з РПЦ для досягнення примирення між Українською та Російською Церквами, відновлення молитовного і євхаристійного спілкування, як це належить між Помісними Православними Церквами, та для визнання з боку РПЦ автокефалії Помісної Православної Церкви в Україні – Київського Патріархату".
Як зазначається у рішеннях Синоду УПЦ КП, "така позиція повністю відповідає попереднім рішенням Помісних і Архієрейських Соборів УПЦ Київського Патріархату, постановам Священного Синоду, направленим на підставі цих рішень численним зверненням до Московського Патріархату, в яких протягом тривалого часу Київський Патріархат закликав та закликає Московський Патріархат до припинення ворожнечі, примирення, відновлення молитовного і євхаристійного спілкування, як це належить між Помісними Православними Церквами, та до визнання автокефалії УПЦ КП".
Враховуючи це, Синод УПЦ КП "погодивися на ведення діалогу з Російською Православною Церквою". Щоправда, Синод УПЦ КП поки що не створив комісію для участі у такому діалозі.
Водночас метою ведення діалогу зазначено, зокрема, "визнання Московським Патріархатом, як однією з Помісних Автокефальних Православних Церков, автокефалії Київського Патріархату, як Помісної Української Православної Церкви", а "з канонічних та пастирських причин входження УПЦ Київського Патріархату в будь-якій формі у адміністративну структуру Московського Патріархату є неможливим і не є предметом діалогу".
У діалозі з РПЦ ухвалено "керуватися Священним Писанням і Переданням, вченням Святих Отців, канонічними правилами та історичними прецедентами, документами Київського Патріархату, зокрема документами Архієрейських Соборів УПЦ КП: Історико-канонічною Декларацією «Київський Патріархат – Помісна Українська Православна Церква» (2007 р.), Соборним словом «Про Помісну Українську Православну Церкву – Київський Патріархат» (2010 р.), Заявою «Про деякі питання канонічного положення Київського Патріархату та шляхи подолання церковного розділення» (2016 р.)".
З метою роз’яснення позиції УПЦ КП у справі діалогу з РПЦ опублікувано відповідне звернення Синоду УПЦ КП до пастви і українського народу.
Іншим своїм рішенням Синод УПЦ КП дав оцінку внесеним змінам до статуту РПЦ і "висловив жаль з приводу звуження прав самоуправління Митрополії Московського Патріархату в Україні (УПЦ МП)", бо це "є перешкодою на шляху подолання церковного розділення та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви".
Відзначається, що предстоятель та архієреї УПЦ (МП) "не змогли відстояти наявні у них права, отримані ще у 1990 р. за наполяганням Митрополита Київського і всієї України Філарета (нині Патріарха) і допустили їхнє звуження".
Синод "констатує, що декларування Статутом РПЦ перебування керівного центру УПЦ МП в Києві не відповідає дійсності, заперечується змістом самого Статуту і фактами церковного життя. Насправді головний керівний центр для УПЦ МП і надалі знаходиться у Російській Федерації, яка є країною-агресором щодо України".
Серед інших рішень Синод УПЦ КП створив ліквідаційну комісію для завершення юридичної процедури об’єднання Тернопільської та Тернопільсько-Бучацької єпархій, виключив священиків Дмитра Кулічковського і Василя Боцвінчука зі складу УПЦ Київського Патріархату за дисциплінарні порушення, заслухав звіти єпископів про закордонні візити у жовтні-листопаді 2017 р. і т. ін.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Золотые россыпи игровых автоматов Пирамиды Реєстраційні документи створеного на материку Духовного управління мусульман Криму відправлені на доопрацювання Беларусь не впустила из Украины главу Белорусской Автокефальной Православной Церкви Конструкция арочного металлодетектора Семинар для йогов по технике медитации Випассана

Публикации