Синод РПЦ розглядає одне питання — «про так званих екзархів Константинопольського Патріарха»

14.09.2018 16:26 0

Синод РПЦ розглядає одне питання — «про так званих екзархів Константинопольського Патріарха»

За станом здоров’я на засіданні не зміг бути присутнім глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій. Був організований сеанс відеозв’язку, у ході якого предстоятель УПЦ (МП) повідомив членам Синоду про стан справ у зв’язку з призначенням в Україні екзархів Константинопольського Патріархату.
«Сьогодні на порядку денному одне питання, пов’язане з реалізацією рішення Константинопольського Патріархату про направлення на Україну так званих екзархів. 8 вересня наш Синод уже зробив заяву в зв’язку з прийняттям Константинопольським Синодом рішення про направлення таких представників, і зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що вони прибули на Україну і приступили до роботи», — сказав, відкриваючи засідання, патріарх Кирил.
«Дійсно, обидва так званих екзарха Константинопольського Патріарха прибули в Україну, — підтвердив Блаженніший Митрополит Онуфрій. — Один призначений вести переговорний процес зі стороною так званого патріарха Філарета, інший — зі стороною “митрополита” Макарія, глави “Української автокефальної православної церкви”».

«Ми з ними не зустрічалися і зустрічатися не маємо наміру, тому що вони сюди приїхали без нашого благословення. Як представники канонічної Церкви в Україні ми з ними спілкуватися не будемо, ну, а за тим, як розвиваються події, будемо стежити», — додав, зокрема, митрополит Онуфрій.
На підставі повідомлення глави УПЦ (МП) члени Синоду РПЦ сьогодні ухвалять відповідне рішення.
В якості тимчасового члена від УПЦ (МП) у роботі Синоду РПЦ бере участь митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука (Коваленко), який нещодавно називав "сатанинською" ідею Константинополя дарувати автокефалію Українській Церкві, а також переконував, що Константинополь провокує священиків вбивати своїх дружин.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

УГКЦ організувала курс реабілітації для медиків Харківського військового госпіталю Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Выгодная химчистка диванов на дому Берите автомобили во временное пользование Стартовал 72-часовой молитвенный марафон Украинского межцерковного совета

Публикации