Синод зобов’язав духовенство УГКЦ неухильно дотримуватися вимог інструкцій щодо будівництва, розпису і збереження храмів

27.05.2019 15:45 3

Синод зобов’язав духовенство УГКЦ неухильно дотримуватися вимог інструкцій щодо будівництва, розпису і збереження храмів

Таке рішення щодо нещодавніх подій у смт Славське, пов’язаних зі знищенням настінних розписів у храмі Успення Пресвятої Богородиці, було зроблено під час Вісімдесят другої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, яка відбулася 23-24 травня у Зарваниці.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Синод висловився за неупереджене розслідування цього випадку як з боку світських органів, так і з боку церковної влади. Єпископи одностайно ствердили, що винні повинні бути покарані, а нищення пам’яток сакрального мистецтва в жодному разі не може бути виправданим.

Єпископи докладно проаналізували події, які відбулися. Узявши до уваги висновки дослідження, проведеного Єпархіальним управлінням Самбірсько-Дрогобицької єпархії, члени Синоду вирішили зробити належні висновки із цієї ситуації.

Синод зобов’язав духовенство Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ неухильно дотримуватися вимог єпархіальних Інструкцій про порядок планування будівництва, розпису, облаштування і збереження храмів та інших сакральних споруд богослужбового призначення. Також було вирішено провести в усіх єпархіях та екзархатах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ просвітницькі семінари із залученням фахівців зі сфери охорони сакральної спадщини та створити єпархіальні (екзархальні) комісії сакрального мистецтва в разі їх відсутності.

Як повідомляє прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії, події у Славському були проаналізовані під час засідання, яке відбулося 25 травня в Митрополичих палатах у Львові. У зустрічі взяли участь владика Ігор Возьняк, Митрополит Львівський, владика Ярослав Приріз, Правлячий єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій Комар, Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Володимир Груца, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, інші священнослужителі, а також посадові особи Львівської обласної державної адміністрації та мистецтвознавці.

Учасники зустрічі, яка пройшла в атмосфері довіри та взаєморозуміння, проаналізували згадані події у Славську, відзначивши, що вони виходять далеко поза межі даної релігійної громади і є відображенням складніших процесів, які відбуваються в українському суспільстві.

«Ієрархи зі зрозумінням вислухали занепокоєння представників мистецького середовища з приводу знищення розписів у Славську та зі свого боку наголосили, що подібні дії є прикладом неприпустимого ставлення до пам’яток сакрального мистецтва, яке не може бути жодним чином оправданим. При цьому присутні на зустрічі висловили сподівання, що подібні прикрі випадки не повинні стати приводом ігнорування та нівелювання вагомої ролі, яку відіграла Українська Греко-Католицька Церква впродовж історії українського народу, в тому числі і новітньої, у справі збереження, плекання та розвитку культури і сакрального мистецтва», – йдеться у повідомленні.

Учасники зустрічі також погодились у тому, що слід прикласти максимум зусиль, аби випадки нищення сакральних пам’яток не повторювались у майбутньому, та обмінялися думками стосовно можливих конкретних кроків у цьому напрямку. Було повідомлено, що управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії розслідує подію у Славську, збираючи відповідні матеріали, аби дати їй належну оцінку у світлі церковного законодавства.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/75960/

Следующая новость
Предыдущая новость

Какими особенностями обладают современные ноутбуки? Узнайте как купить двухкомнатную квартиру в Твери Основы ремонта домашней электроники У парафії УАПЦ на Львівщині одразу 60 дітей приступили до першої сповіді Космолот — онлайн казино, покорившее СНГ

Публикации