Серед учасниць першого Українського жіночого конгресу — мусульманки

23.11.2017 18:15 3

Серед учасниць першого Українського жіночого конгресу — мусульманки

Серед присутніх — не лише українські активістки, представники вищих ешелонів влади (як ось прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе тощо), а й гості з поза меж України: директорка Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір, заступниця президента Делегації з прав жінок та рівних можливостей для чоловіків та жінок у Національній асамблеї Франції Марі-Ноель Баттістел, міністр Грузії з питань примирення та громадянської рівності Кетеван Цехелашвілі та ін. (усього близько 70 осіб, що виступали на Конгресі як спікери).
Українські мусульманки також не залишаються осторонь обговорення актуальних проблем суспільства та активно беруть участь у напрацюванні шляхів подолання негараздів, поліпшення становища жінок та їхньої присутності у всіх сферах життя. Так, разом з іншими громадськими активістками та політичними діячами в роботі першого Українського жіночого конгресу працювала й представниця Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Ольга Фриндак.
Під час першої дискусійної платформи «Роль жінки у суспільно-політичному житті країни: погляд зсередини та погляд ззовні» учасники сфокусували увагу представників влади та громадськості на недостатній представленості жінок у державних органах та органах місцевого самоврядування в Україні. Обговорювалася ефективність жінок у владі, визначалися основні проблеми та перешкоди, з якими стикаються жінки-політики на своєму шляху.
Не менш цікавою була друга платформа — «Жінки, мир та безпека», під час якої визначали роль представниць красивої статі у забезпеченні миру, обговорювали обмеження для них на службі, проблеми розширення посад для жінок-військовослужбовців та знищення перешкод у їхньому кар’єрному зростанні.
Увагу до необхідності ухвалення Стамбульської конвенції привертали під час роботи третьої платформи, присвяченої запобіганню гендерно обумовленому насильству проти жінок. Було представлено міжнародний досвід подолання гендерно обумовленого насильства та визначалися рекомендації для України, також було презентовано. регіональні ініціативи, направлені на попередження та протидію насильству.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Что подарить иностранцу из сувениров? Врезные замки - высокое качество и доступные цены Онлайн кредиты на любые нужды украинцев Большой выбор тактического снаряжения отечественных и иностранных производителей Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів

Публикации