Середньовічні мешканці Луганщини сповідували іслам — археологи

22.12.2017 19:33 0

Середньовічні мешканці Луганщини сповідували іслам — археологи

Восени 2017-го там провели перші з початку АТО розкопки. Біля міста Сватове вчені виявили могили з тілами, що були загорнуті в саван і лежали обличчям у напрямку півдня, тобто на Мекку – повідомляє WAS.

Поховання датують VIII–X сторіччям. Тоді схід сучасної України був під контролем Хозарського каганату. Хозарська еліта сповідувала юдаїзм, але ядром війська були важкоозброєні вершники, наймані з мусульман племені ларисіїв. У X сторіччі Хозарію розбили руси князя Святослава, і ослаблена держава цілком перейшла під владу ісламського Хорезма.

До мусульманського поховання археологів привели місцеві активісти, які натрапили на могили під час облаштування козацького табору та зведення дерев’яної вежі.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/69471/

Следующая новость
Предыдущая новость

Стабилизированный мох из Норвегии Священник УПЦ в Крыму просит оккупационные власти открыть нудистский пляж УПЦ нарахувала 100 тисяч учасників ходи, поліція — 15 тисяч Вже чотири виробники халяльної курятини присутні на вітчизняному ринку Знаменитые «камни преткновения» начали устанавливать в Украине

Публикации