Священик УПЦ МП перешкодив проведенню інвентаризації Церкви

09.04.2019 7:30 0

Священик УПЦ МП перешкодив проведенню інвентаризації Церкви

З ініціативи Рівненської ОДА на всій території області інвентаризують церковне майно, щоб забезпечити збереження пам'яток культурної спадщини, особливо там, де виникли конфлікти між парафіянами однієї громади. Про це повідомляє Район.Острог.

Оскільки Космо-Даміанівська парафія села Розваж перейшла до Православної Церкви України і зареєструвала статут у новій редакції, у четвер, 4 квітня, Юрій Ягодка, Розвазький сільський голова, утворив робочу групу з інвентаризації. До її складу ввійшли представники сільради, райдержадміністрації, ПЦУ та УПЦ МП.

У п’ятницю, 5 квітня, інвентаризаційна комісія, членом якої став відомий реставратор і мистецтвознавець Микола Бендюк, у дзвіниці виявила і описала старовинні ікони XVIII–XIX століть, а також рештки іконостасу знищеної Церкви.

Незважаючи на попередні домовленості, прихильники Московського Патріархату на чолі зі священиками В. Лавренюком, О. Максимюком і С. Нагаєм заблокували вхід до храму й перешкодили членам робочої групи провести інвентаризацію церковних речей у храмі, що є пам’яткою архітектури національного значення.

З огляду на таку агресивну поведінку вірян, сільських голова опечатав дзвіницю з іконами. Однак активісти УПЦ МП оточили членів комісії і влаштували штовханину, спробувавши застосувати до них фізичну силу. Як повідомили очевидці, лише втручання працівників поліції зупинило бійку.

Як зазначає видання, від почергового Богослужіння і конструктивного діалогу прихильники Московського Патріархату категорично відмовляються і продовжують чатувати навколо храму.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/temples_church_property/75348/

Следующая новость
Предыдущая новость

Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя Тонировка окон в Киеве SMM продвижение Русский язык - самый привычный и самый сложный школьный предмет Красивые церковные иконы с доставкой

Публикации