Священик УПЦ МП Віктор Земляний не розуміє, чому не можна співпрацювати з російськими ЗМІ

07.08.2019 13:19 0

Священик УПЦ МП Віктор Земляний не розуміє, чому не можна співпрацювати з російськими ЗМІ

Священник УПЦ МП Віктор Земляний, керівник відділу з питань міжконфесійного врегулювання при Рівненській єпархії УПЦ, якого викликали до СБУ на допит, прокоментував цю подію.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Священник пояснив, що в підозрі зазначається, що «незаконну» літературу він поширював з групою осіб, а ось групу цих осіб не встановлено. Окрім того дивним, на його переконання, виглядає й інша частина звинувачень.

«У своїх інтерв’ю я говорив про те, що відбуваються гоніння, що розкольники переслідують Святу Православну Церкву, забираються храми — сьогодні у цьому вбачається злочин. А те, що били людей, забирали храми, чинили насилля, то це сьогодні не злочин?», — сказав він.

Отець Віктор також не розуміє, чому саме в його коментарі російським журналістам, які мали офіційну акредитацію для роботи в Україні, правоохоронці побачили розпалювання міжконфесійного конфлікту.

Нагадаємо, 5 серпня 2019 року в Управлінні Служби безпеки України в Рівненській області представник прокуратури вручив йому повідомлення про підозру у розпалювання конфліктів на релігійному ґрунті та поширення незаконної літератури.

Того ж дня у Рівному біля приміщення СБУ зібралися кілька десятків прихильників Московського Патріархату.

Перед тим, як зайти у приміщення обласної СБУ отець Віктор Земляний благословив усіх прихожан.

Раніше отця Земляного підозрювали за двома статтями - 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію).

Як вже інормувала РІСУ, священник Земляний доволі часто давав інтерв‘ю російським ЗМІ, фігурував у фільмах російських телеканалів, перехід храмів з УПЦ (МП) до УПЦ КП називав захопленнями та війною "брата з братом" і є жорстким критиком змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо зміни релігійними громадами підлеглості).

У більшості матеріалів Віктор Земляний коментує конфлікти, які виникли навколо православних церков на Рівненщині, та мали місце у 2015-2016 роках. У матеріалах представники УПЦ КП висвітлюються, як розкольники та бандити, які намагаються вигнати «Істинно православних» із їхнього постійного місця служіння.

Також особу отця Віктора неодноразово згадуються у Російських ЗМІ під час висвітлення новин з приводу Всеукраїнської хресної ходи, одним із організаторів якої був Віктор Земляний.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/76768/

Следующая новость
Предыдущая новость

Создание сайтов под ключ. Основные особенности Подарунок на добру згадку з гравіруванням Как научить детей английскому языку? Экспертная оценка антикварных вещей по фото Дверная и оконная фурнитура недорого

Публикации