Священик-депутат УПЦ КП лобіює узаконення церкви-самобуду УПЦ (МП) у Бродах

01.03.2018 21:03 39

Священик-депутат УПЦ КП лобіює узаконення церкви-самобуду УПЦ (МП) у Бродах

Священик-депутат УПЦ КП Бродівської міськради від «Громадянської позиції» Степан Шира пропонує узаконити у райцентрі церкву-самобуд. Про це повідомляє Вголос.

У понеділок під час засідання комісії з питань духовності, освіти та охорони здоров'я о. Степан Шира, який водночас є головою цієї комісії, звернувся з пропозицією легалізувати самобуд УПЦ (МП) у Бордах.

Священнослужитель Київського Патріархату навіть окреслив механізм передачі землі.

Він, зокрема, запропонував юридичному відділу Бродівської міськради розглянути схему повернення з приватної власності земельної ділянки, на якій розташований храм, у комунальну власність міста. Як покарання, він пропонує Московський Патріархат зобов'язати сплачувати у міський бюджет «великий» земельний податок.

За ходом дискусії та промовою о. Степана уважно слідкували настоятель самобуду о. Ярослав Огерук та його церковне керівництво зі Львова, які були присутні на засіданні комісії з питань духовності, освіти та охорони здоров'я.

Як зазначає видання, священик-депутат УПЦ КП Степан Шира відомий тим, що під час першої сесії Бродівської міськради простив гріхи «регіоналу», заступникові міського голови Бродів. Після цього низка громадських організацій зверталась до Патріарха Філарета із скаргою на цього священнослужителя.

Як інформувала РІСУ, самобуд УПЦ (МП) у Бродах стоїть уже близько десяти років.

У 1996 році у райцентрі офіційно зареєстрували громаду УПЦ (МП), а у 1997 році з Тернопільщини у Броди перевели священика Ярослава Огерука. Спочатку відправляли службу в приватній квартирі, потім – у вагончику, а далі без жодних документів звели храм просто біля місцевої військової частини.

Як з’ясував “Високий замок», землю під церкву, де колись був старий будинок, викупила колишня дружина одного бродівського судді. Потім вона його знесла. У неї був документ на землю і документ на будівництво індивідуального житлового будинку. Вона його почала будувати. На стадії незавершеного будівництва подарувала його релігійній громаді УПЦ (Московського Патріархату).

На початку лютого 2018 року депутати Львівської обласної ради звернулися до голови Львівської ОДА, міського голови Львова, начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, директора департаменту ДАБІ у Львівській області, начальника ДАБІ м. Львова, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області з проханням перевірити законність набуття земельних ділянок та правові підстави їхнього використання представниками УПЦ (Московського Патріархату) у містах Львові (проспект Червоної Калини, 89), Броди, у с. Верничі та у м. Стебник.

18 лютого 2018 року настоятель незаконно збудованого храму УПЦ (Московського Патріархату) у місті Броди на Львівщині разом зі своїми парафіянами напав на знімальну групу програми НТА «Правда. Розслідування».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/70269/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бытовая техника для кухни ТМ Вентолюкс – лидер продаж в Украине Самая вкусная пицца в Киеве с доставкой Подборка развивающих игрушек для детей возрастом 1 год Красивый книжный переплет с гарантией "Карітас Київ" і Рада молодих вчених Інституту філософії НАНУ проводять літню філософську школу про мир, діалог і філософію

Публикации