Священики і миряни УПЦ закликають патріарха Варфоломія підтримати українську автокефалію

27.06.2018 14:33 3

Священики і миряни УПЦ закликають патріарха Варфоломія підтримати українську автокефалію

За інформацією оглядача агентства "Укрінформ" Ярослави Міщенко, лист заплановано відправити 27 червня.
"Знайомі священики УПЦ МП пишуть на Фанар (район Стамбула у Туреччині, де знаходиться резиденція Константинопольського патріарха, - ред.) листа. Попросили мене розмістити. Якщо хтось хоче підписати, то пишіть в приват прізвіще. Вони наче завтра відправляють", - йдеться у її повідомленні в Facebook.
У дописі також наведено текст звернення:

"To the members of of the Holy Synod of The Ecumenical Patriarchate.
Високоповажні і святі отці!
Ми, клірики і миряни Української Православної Церкви (Московського Патріархату), звертаємося до вас як до дуже шанованої інституції в православному світі – з огляду на важливість донесення до вас і до Екуменічного Патріархату позиції українських православних вірян щодо необхідності Української Помісної Православної Церкви для незалежної держави Україна.
Із повідомлень засобів масової інформації стало відомо, що недавно в Константинополі побувала делегація у складі архієреїв УПЦ(МП) і впливового політика, який активно підтримує УПЦ(МП), депутата українського парламенту Вадима Новинського.
Немає жодних сумнівів з приводу позиції цієї делегації, так само як і позиції речників керівництва УПЦ(МП), які представляють її офіційно. Але ця позиція зовсім не є позицією більшості духовенства і мирян.
В Україні немає офіційної статистики вірян різних православних юрисдикцій, тому оцінки прихильників різних напрямків бачення майбутнього українського Православ'я можуть відрізнятися. Але з багатьох соціологічних досліджень відомо, що частка вірян, які підтримують Московський Патріархат, в останні роки невпинно зменшується. За новими соціологічними дослідженнями (2018 р.) авторитетної організації Центр Разумкова (разом із представництвом Фонду Аденауера в Україні) до УПЦ(МП) віднесло себе 13% опитаних; а ті, хто вважає, що УПЦ(МП) має залишатися невід'ємною частиною Руської Православної Церкви – складають 9 %. Натомість серед 2/3 (або 67%) населення України, які вважають себе православними, до УПЦ(КП) себе зараховують 29% населення (решта православних – не віддають перевагу одній із цих конфесій). Це означає, що дуже вагома частка православних (з 67 % населення), які відвідують храми УПЦ(МП) (у великих містах Центру і Сходу України таких храмів набагато більше, ніж храмів УПЦ КП), себе вірянами цієї Церкви не вважають.
Ці факти, на наш погляд, свідчать про тенденцію, яка, на жаль, складається в останні роки – значна частина керівництва УПЦ(МП) не розділяє цінності і переконання свого православного народу, який хоче мати в незалежній державі незалежну Церкву. А саме: Московський Патріархат виглядає як церква з центром у державі-агресорі, яка напала на Україну і спричинила смерті тисяч українців. Керівництво УПЦ(МП) жодним чином не відмежовується від політики церковного центру в Москві. А політична позиція Російської церкви віками перебуває під повним контролем держави – і в часи самодержавної Російської імперії, і в часи Радянської імперії, і в часи сучасної російської агресивної державної політики, направленої проти нашої Батьківщини України.
Виглядає на те, що жорстка і незмінна позиція Синоду УПЦ ігнорує бажання багатомільйонного українського народу: Православна країна (або країна із значним православним населенням) повинна мати свою власну Помісну Церкву, так само, як, завдяки підтримці Екуменічного Паріархату, Помісні Церкви є у братських Румунії, Болгарії, Греції, Польщі та в інших країнах. Тому православні українці, які перебувають у спільнотах поза євхаристичним спілкуванням зі світовим Православ'ям (УПЦ (КП) і УАПЦ) на ніяке приєднання до Московського Патріархату, як умову об'єднання Православ'я в Україні, як цього фактично вимагає РПЦ (і УПЦ(МП), як її складова), піти не можуть.
Повна несамостійність керівництва УПЦ(МП) у своїй церковній політиці, зокрема очевидна з візиту її делегації в Константинополь 23 червня цього року. Характерно, що УПЦ(МП) представляли, зокрема: митрополит Одеський Агафангел, походженням з Росії, який був єдиним на зустрічі у Вселенського Патріарха з двома панагіями – він багато разів демонстративно проявляв антиукраїнську позицію, не голосував у першому українському парламенті за незалежність України і неодноразово публічно вітав В. Путіна як президента Росії; митрополит Донецький Іларіон, чия резиденція знаходиться на окупованій території, який, таким чином, може бути не лише маріонеткою Росії, а й маріонеткою терористичного режиму так званої "ДНР"; відомий як прихильних крайнього російського консерватизму митрополит Кам'янець-Подільський Феодор. Зазначимо також, що політик В. Новинський, за кошти якого і з участю якого фактично відбуваються всі поїздки архієреїв УПЦ(МП) до інших Помісних Церков, якого вважають одним з найбагатших людей України, є росіянином за походженням і переважну частину свого життя до України ніякого відношення не мав, а українське громадянство отримав сумнівним чином кілька років тому з рук залежного від Росії президента Януковича, який утік з України в Росію і перебуває там. Цілком можливо, що руками цієї людини фактично здійснюється вплив Кремля в Україні і у Православ'ї зокрема.
Характерною ознакою ставлення до Екуменічного Патріархату в делегації є свідомо спотворений переклад членом делегації і перекладачем прот. Миколою Данилевичем слів Його Святості Патріарха Варфоломея про Константинополь як Церкву-Матір (Данилевич опустив у перекладі слова про Церкву-Матір). Згодом, намагаючись виправдатися, прот. Миколай назвав себе не перекладачем, а "товмачем", що можна перекласти як "інтерпретатор". Коментарі зайві…
Отже, ми констатуємо: частина керівництва УПЦ(МП), яка виступає начебто за дотримання церковних канонів і проти утворення Української Помісної Церкви, діє як політичний агент держави, що є агресором щодо України і перебуває з нашою країною у збройному конфлікті. Фактично, прокремлівська позиція діячів Російської Церкви (і УПЦ(МП) зокрема, як її частини) як виконавців політики держави-агресора суперечить не лише інтересам світового Православ'я, а і загалом християнським цінностям. Ми ж, українські православні, хочемо бачити нашу Церкву як сестру іншим Помісним Церквам, що перебуває з ними у християнській любові та взаємній підтримці, поза політичним впливом, особливо збоку сучасних імперій. Маємо щиру молитовну надію на підтримку вас, високодостойні владики і усього Екуменічного Патріархату.
Ми будемо раді можливості будь-яких контактів з представниками Екуменічного Патріархату з метою спільного пошуку шляху розвитку українського Православ’я"

Фото Укрінформ

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Календарь православных праздников на апрель 2018 Реализация проектов на основе социального бизнеса Быстрые заработки на азартных играх На берегу Киевского водохранилища пройдет христианский палаточный лагерь Европейское гражданство: кратчайший путь

Публикации