Священика УПЦ покарали через вислови "майданівського характеру"

11.07.2018 15:25 0

Священика УПЦ покарали через вислови

10 липня священик Олег Горбовський написав на своїй сторінці у Фейсбуці: "Сьогодні відбулися в терміновому порядку парафіяльні збори при головуванні митр. Августина (Білоцерківська єпархія УПЦ), де було вирішено заборонити мене в служінні. Запропонували перейти служити в інший храм і при відмові, із-за невиконання ставленицької присяги, мене заборонили в служінні. Що можна сказати по гарячим слідам? Мене було спочатку звинувачено, що я відбиваю у людей бажання ходити до церкви, потім голова села здивувалась моїм висловам у ФБ щодо святкування Купала (день села). Голова адміністративної служби прот Валерій Яблонський зайшов на мою ФБ-сторінку на зборах і виказав думку, що мої пости носять "майданівський характер". Владика звинуватив мою дружину, що не прийшла на збори "якби хотіла, то прийшла би" (в нас пятеро діток, старшому лише 9 і одна дитина інвалід). В своїй "промові" наприкинці зборів я подякував, що мене "підтримали" і "переймались" моїм станом здоров'я (гіпс зняли тільки вчора, розробляю ногу), а на інше просто промовчав, коли мене спитали, що я зробив за рік свого служіння, "Господь знає, що було зроблено" - так я сказав. Наразі прошу Ваших святих молитв за мене, перебуваю в пошуках роботи!".
У свою чергу священик Валерий Яблонский, який згадується у цьому дописі, зробив деякі поправки: "По перше: збори, щодо ситуації між Вами і парафії сьогодні проводились третій раз, перший раз головував благочинний Миронівського округу протоієрей Андрей Оленин, вдруге очолив секретар єпархії, на третій раз прибув Керуючий єпархією щоб вже поставити остаточну крапку в даній проблемі. По друге: не забувайте, що владика по батьківськи прийняв Вас в штат, реагуючи на Ваше прохання, що Вам тут на Батьківщинні буде краще. По третє: Вам виписаний Указ про призначення штатним священиком в міський храм до благочинного (де і матеріально, що так важливо, причин наявності п’ятох дітей Вам було би краще), Ви відмовляєтесь. По четверте: місце Вашого проживання( а мешкаєте Ви при в’їзді в м. Миронівку) ідентично однаково добиратися до сільського храму і до міського. По п’яте: пишучи такі дописи Ви компрометуєте свій сан і ту присягу, яку приймали при рукоположенні... Схаменіться і керуйтеся пастирським розумом і шанобливо ставтесь до Церкви, яка Вас народила, як священика а не виставляйте себе «мучеником». Так як Вас не приїхали забороняти а навпаки дали певне підвищення, скеровуючи на служіння в міський храм".
Священик Олег Горбовський на подібні закиди зауважив, що "перші збори були проведені мною самим, а не благочинним", також він "нічого на руки не отримував і не підписував" та не погодився служити в Миронівці.
"Архиєрей має право мені запропонувати, але не може змусити мене переводити без доказів моєї вини (не побутові неурядиці, а канонічні серйозні порушення). Для цього потрібно зібрати слідчу комісію, зібрати докази моєї вини, якщо вона така є, а не вестися на безпідставні заяви жінок, які навіть не ходять до церкви, не приймають участі в церковному житті", - зазначив о. Олег Горбовський.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО На Тернопільщині освятили найбільшу вишивану карту України Торговое оборудование Русский язык - самый привычный и самый сложный школьный предмет

Публикации